Teknoloji

Bildiğiniz termal macunları unutun! [Yeni kuşak macun koruması!]

Noctua’nın ürettiği yeni jenerasyon termal macun muhafazası, termal macunun küçük kesiklerde birikmesini önlemek emeliyle AM5 CPU’ların IHS’sinin etrafına monte edilebiliyor. Bu, CPU soğutucusunu tekrar takarken yahut değiştirirken işlemciyi temizlemeyi daha da kolaylaştırıyor. Gelin ayrıntılara yakından bakalım.

Yeni kuşak termal macunlar geliyor

Noctua, AMD AM5 işlemciler için yeni termal macun koruyucularını tanıttı. NA-TPG1, AMD’nin en yeni masaüstü CPU serisinin IHS’sini korurken, böylelikle bir soğutucu monte edildikten sonra kesiklerde çok termal macunun birikmesini önlüyor. Bu müdafaa, hassas bir formda kesilmiş polikarbonat gereçten üretilmiş.

AM5 yongaları, AMD’nin tüm SMD’leri (yüzeye monte cihazlar) üst tarafa koyması nedeniyle olağandışı sekiz ayaklı bir ısı yayıcıya sahip. Şirket, klâsik bir IHS dizaynına ahenk sağlamak için aracıyı daha büyük yapsaydı, muhtemelen AM4 soğutucu uyumluluğundan fedakârlık etmek zorunda kalacaktı. Son çıkan Intel Core işlemcilerin art tarafında da merkezi SMD’ler bulunuyor.

Termal macun elektriği iletmediği sürece, IHS’nin aralıkları ortasına girmesi sorun teşkil etmiyor. Bu nedenle Noctua’nın tahlili, bilhassa yorumcular üzere sıklıkla soğutucuları yine monte eden kullanıcılar için sırf CPU’ları daha tertipli tutma avantajını sağlıyor.

Noctua‘nın termal macun koruyucusu Aralık ayında üç farklı set halinde satışa sunulacak. 10 temizleme mendiliyle birlikte 8 dolara, 3,5 g tüp NT-H1 termal macunla 10 dolara yahut daha yüksek performanslı NT-H2 macunla birlikte 14 dolara mal oluyor.

Şirket ayrıyeten yaklaşmakta olan yeni eser yelpazesini de tanıttı.Masa fanı, beyaz renkli fanlar ve 8 istikametli fan hub’ı da dahil olmak üzere birkaç eser daha gelecek. Noctua, 2014’te çıkarttığı NH-D15 amiral gemisi CPU soğutucusunun yeni bir halefini önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi