Teknoloji

Bill Gates’ten büyük fedakarlık! Tüm parasını bağışladı, artık 5 parasız!

Zenginlik göreli bir kavramdır ve şahıstan şahsa zenginliğin tarifi değişebilir. Lakin birkaç kişi var ki onlardan daha zengini olmadığı için, orada zenginlik kavramı da nispilik özelliğini kaybeder. İşte bu şahısların tahminen de en sempatiği Bill Gates’tir. Her ne kadar şu sıralar dünyanın en varlıklı insanları listesinin 7. Sırasına kadar gerilemiş olsa da ünlü milyarder uzun bir müddet bu listenin en zirvesindeki isimdi.

Bill Gates’i başka multi milyarderlerden bilhassa de Elon Musk’tan ayıran en değerli ayrıntı ise, ünlü iş beşerinin genelde daima hoş şeylerle gündeme gelmesi ve zenginliğin beden bulmuş hali olması. O denli ki birçok lisana yerleşmiş “Bill Gates üzere zengin” halinde deyişlerin olduğu biliniyor. Fakat Bill Gates’in aldığı son karar, onun bu istikametini büsbütün ortadan kaldıracak.

Bill Gates artık dünyanın en güçlü insanlarından biri olmayacak

Bizzat kendisi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Bill Gates Microsoft’ta bulunan payları de dahil olmak üzere tüm varlıklarını satıp elde ettiği gelirin tamamını da eski eşiyle birlikte kurdukları Gates Vakfına aktaracak.

Bunu yapmasındaki hedefin Vakfın daha yüksek bütçeli projeleri gerçekleştirebilmesi olduğunu söyleyen Bill Gates, satışların tek seferde yapılmayacağını, vakit içerisinde modül kesim yapılarak gerçekleştirileceğini belirtti. Bill Gates bu hareketiyle her ne kadar dünyanın en güçlü insanlarından biri olmaktan vazgeçse de yeni periyotta ise artık dünyanın en varlıklı vakıflarından birinin lideri olarak hayatına devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al