Telefon

Birinci OLED MacBook için tarih verildi!

Apple, OLED ekrana sahip birinci MacBook modeli için çalışmalarını hızlandırdı. İki büyük analist, birinci OLED MacBook’un ne vakit piyasaya sürüleceği konusunda farklı görüşlere sahip. Ekran analisti Ross Young, 2024’ün başında çıkış yapacağını, Apple analisti Ming-Chi Kuo ise 2024’ün sonunda çıkabileceğini söyledi.

OLED ekranlı MacBook modeli 2024’te geliyor

Apple, MacBook modellerinde uzun müddet boyunca IPS LCD panel kullandı. Akabinde IPS LCD’nin daha gelişmiş hali olan miniLED’e geçiş yaptı. OLED teknolojisi ise iPhone X ile akıllı telefonlara gelmeden evvel, Apple Watch’ta kullanıldı. Lakin iPad’lerde yahut MacBook’larda şimdi tercih edilmiş değil.

2023-2026 vakit diliminde Apple’ın büsbütün OLED ekranlara geçiş yapması bekleniyor. Ross Young daha evvel 2024’te 13 inçlik OLED MacBook’un çıkmasının beklendiğini belirtmişti. Fakat Kuo’nun tweetleri, çıkış tarihinin kesin olmadığını ortaya koydu.

Geçmişte Apple eserleri hakkında gerçek tespitler yapan Ross Young, OLED ekranlı yeni 13 inç MacBook Air, 11 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro modellerini 2024 yılında piyasaya sürüleceğini söyledi.

Üç aygıtın da daha fazla parlaklık ve daha düşük güç tüketimi için iki kırmızı, yeşil ve mavi emisyon katmanına sahip “çift yığınlı” OLED ekranlara sahip olacağını bildirdi.

Apple’ın OLED ekranlı dizüstü bilgisayarın ötesinde, pazarı yönlendirmek istediği söyleniyor. Kuo MacBook’larda OLED’e geçişin, teknolojinin miniLED’e nazaran daha ince ve hafif olmasından ötürü farklı dizaynlara müsaade vereceğini lisana getirdi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!