Teknoloji

Bitcoin, yükselmek için bu seviyeyi aşmalı!

Kripto para piyasası, görüntüyü kasıp kavuran FTX kaynaklı çöküşün sonuçlarının üstesinden gelmek için kırmızı ve yeşil dalgalar ortasında geçiş yapmaya devam ederken, analistler Bitcoin’in ( BTC ) geleceğini iddia etmeye çalışıyor.

Bitcoin, yükselmek için bu seviyeyi aşmalı!

Kripto ticaret uzmanı Matthew Hyland’ın 2 Aralık’ta yayınlanan bir tweet’te bir grafik örüntü tahlili kullanarak açıkladığı üzere, şu anda Bitcoin, “Haziran 2022’nin en düşük seviyesi” olan 17.600 Dolar’da bir dirençle karşı karşıya.

Bitcoin fiyat aksiyon tahlili. Kaynak: Matthew Hyland

Bitcoin bu direncin üstesinden gelirse, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının 17.000 $ düzeyinin altına düşmesinin akabinde kısa müddet evvel kesilen üst taraflı hareketine potansiyel olarak devam edebilir. Kripto analisti Mustache’ye nazaran, Wyckoff Metodu tahlilini dikkate alarak “nihai karar 18.500-18.700 Dolar [olacak]”.

Makro faktörler altında konsolidasyon

Bu ortada, bir diğer kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, evvelki gün birinci kripto para ünitesinin fiyat hareketleri hakkında yorum yaptı:

“Bitcoin [önceki] direnci test etti, en yükseği aldı ve 49.0’lık müthiş bir ISM PMI’dan sonra düzeltildi. Muhtemelen ticarete devam etmeden evvel yalnızca bir ölçü sağlıklı konsolidasyon gerçekleşir.

Tedarik İdaresi Enstitüsü’nün (ISM) 300’den fazla imalat şirketindeki satın alma yöneticileriyle yapılan bir ankete dayanan ABD’nin ekonomik faaliyetinin bir göstergesi olan aylık satın alma yöneticileri endeksine ( PMI ) atıfta bulunuyordu.

ISM’ye nazaran: “%50’nin üzerinde bir İmalat PMI okuması, imalat iktisadının genel olarak genişlediğini gösterir; %50’nin altında ise genel olarak düşüşte olduğunu gösterir.” Kasım ayı için PMI %49 olarak gerçekleşti.

Daha sonra Van de Poppe , “sıkıcı pazarlara” karşın “Bitcoin burada hoş bir formda konsolide oluyor ve oyun hala duruyor” görüşünü yineledi.

Bitcoin fiyat hareket tahlili. Kaynak: Michael van de Poppe

Bitcoin fiyat analizi

Yazım vaktinde, Bitcoin 16.971 dolardan süreç görüyor ve bu, günlük %0,75’lik bir düşüşü temsil ediyor, lakin aylık grafikte %16,86’lık kaybından kurtulmaya çalışırken evvelki yedi gün boyunca hala %3’lük bir artış gösteriyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Piyasa pahasına nazaran (326,22 milyar dolar) en büyük kripto olan kripto analisti Kaleo’nun görüşüne nazaran, mevcut düzeyde el değiştirmek, yatırımcıların onu satın alması için harika bir fırsat, “20 bin doların altındaki Bitcoin bir ikram. Yapabiliyorken istifleyin.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking