Teknoloji

Cardano, geliştiriciler için Plutus DApp kaynak sayfasını başlattı!

Input Output Küresel (IOG), dünyanın birinci blockchain ademi merkeziyetçilik endeksini başlattığını duyurduktan sonra, kripto para ünitesi Cardano’nun ( ADA ) kurucusu, Plutus DApp geliştiricileri için yeni kaynak kısmı hakkında halkı bilgilendirdi.

Cardano, geliştiriciler için Plutus DApp kaynak sayfasını başlattı!

Cardano Docs web sitesi, yeni başlayanların merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) hakkında her şeyi öğrenebileceği ve daha tecrübeli geliştiricilerin Plutus akıllı mukavelelerini kullanarak DApp’ler oluşturmak için kaynakların bir listesini bulabileceği bir web sayfasıyla artık daha varlıklı, IOG 22 Kasım’da söyledi.

Plutus DApp geliştirme kısmı. Kaynak: Girdi Çıktı

Tüm öğrenci düzeyleri için eğitim

Ayrıca, bu kısım Plutus betiklerinin ne olduğunu, nasıl yaratıldıklarını, nasıl çalıştıklarını ve DApp’leri oluşturmak için nasıl kullanıldığını kolay tabirlerle ve beraberindeki fotoğraflarla ayrıntılandırır. Listelenen kaynaklar ortasında Plutus Core (Plutus için programlama dili), orta lisanlar için araçlar ve derleyiciler ve Plutus Tx derleyici bulunur.

Geliştiriciler ayrıyeten ölçeklenebilir bir Plutus uygulaması yazma, temel Plutus uygulamasını kısıtlama API’si ile genişletme, Plutus mukavelelerini test etme, Plutus komut evraklarının maliyetini ve boyutunu tahlil etmenin yanı sıra Plutus’u entegre etme üzere çeşitli eğitimlere ve nasıl yapılır kılavuzlarına (kendi web uygulamalarına) basitçe erişebilirler.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik’e nazaran, son gelişme, Cardano’nun “[blockchain hakkında] eğitimin çok daha fazla kullanılabilir, tüketilebilir ve birden çok lisanda ve dağıtım üslubunda erişilebilir olmasını sağlamayı” amaçlayan yakın gelecek planları ile uyumlu.

Cardano’da kesintisiz çalışma

IOG, Edinburgh Üniversitesi ile ortaklaşa olarak, yakın vakitte , halka açık blockchain teşebbüslerinin ademi merkeziyetçiliğini derecelendirmek için şeffaf bir sistem kurmak hedefiyle, Edinburgh Ademi Merkeziyet Endeksi (EDI) olarak isimlendirilen dünyanın birinci blockchain ademi merkeziyet endeksi için planlarını açıkladı.

Daha evvel, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson , kavramın tam manasını anlamadan kendilerini merkezi olmayan olarak sunan mevcut kripto projelerinden duyduğu hayal kırıklığını lisana getirmişti. Ona nazaran ademi merkeziyetçilik, esneklik, denetim ve güvenilirlik tarafından yönlendirilmelidir.

Geçen hafta Finbold, Cardano’nun cüzdan sayısında bir artış kaydettiğini ve tek bir haftada 33.097’ye ulaştığını bildirdi. Cardano Blockchain Insights bilgilerine nazaran bu büyüme, Cardano’nun 3.727.189 cüzdana sahip olduğu basın vaktine kadar devam etti, yani 13 Kasım’dan bu yana 55.667 cüzdan ekledi.

ADA cüzdan tablosu. Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Cardano ayrıyeten, Hoskinson’ın söylediğine nazaran, büsbütün piyasaya sürüldükten sonra ağın boyutunu bir milyar kullanıcıya çıkaracağını söylediği Lace isimli yeni bir hafif çok zincirli kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor. Piyasaya sürülmesi, muhtemelen Cardano’nun merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni ADA için bir fiyat rallisini tetikleyebilir.

ADA fiyat analizi

Bu ortada, ADA 0,3147 $’dan süreç görüyor, yani günlük %4,57 arttı, fakat grafiklerin gösterdiği üzere evvelki haftaya nazaran %5,36 ve 30 gün öncesine nazaran %12,80 düşüşte.

Cardano 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking