Teknoloji

Coinbase kripto borsası Japonya’dan çekiliyor mu?

Coinbase, FTX’in çöküşünün akabinde kripto para ünitesi ticaretindeki keskin düşüşe reaksiyonunun bir kesimi olarak, Japon pazarından çekilme mümkünlüğünü pahalandırıyor.

Coinbase kripto borsası Japonya’dan çekiliyor mu?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası, Mitsubishi UFJ Financial Group ile iş birliği yaparak 2021 yılında Japonya’da iş yapmaya başladı. 2016 yılında ikinci şirket Coinbase’e 1 milyar yen’den (7,74 milyon dolar) fazla yatırım yaptı.

Nikkei Asia tarafından 13 Ocak’ta yayınlanan bir rapora nazaran Coinbase, bilhassa şirketin Japonya’daki operasyonuyla ilgili olarak, firmayı satma yahut tescil lisansından vazgeçme mümkünlüğü da dahil olmak üzere bir dizi alternatifi kıymetlendiriyor.

Geçen yazdan bu yana üçüncü işten çıkarma dalgasında, kripto para borsası Coinbase 10 Ocak’ta dünya çapındaki iş gücünü Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık 950 çalışanı yahut %20 azaltacağını söyledi.

FTX serpintisinden etkilenen Coinbase

CoinMarketCap’e nazaran, FTX Kasım ayında alacaklılardan korunmak için başvurduğunda kripto para ünitelerinin dünya çapındaki piyasa kapitalizasyonu yaklaşık %20’lik bir düşüş gördü. Coinbase, düzenleme masraflarının artabileceği ihtimali ışığında Japonya’daki işini yine pahalandırıyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından 10 Ocak’ta yayınlanan bir blog yazısında yapılan yorumlara nazaran, kripto para piyasası “sektördeki vicdansız aktörlerin serpintisini gördü ve hala daha fazla bulaşma olabilir.”

Daha evvel, Haziran 2022’de firma, 1.100 emekçinin işine son verme planlarını açıklamıştı. Ardından Kasım 2022’de şirket, kilit yöneticiler de dahil olmak üzere onlarca çalışanın işine son verdi.

Bu ortada, bu ayın sonunda, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve Kraken kripto para borsasını işleten Payward kümesi, Japonya’daki faaliyetlerini durduracak. Payward, etkilenmiş olabilecek müşterilerden, sahip oldukları artık kripto varlıklarını üçüncü taraf hizmetler tarafından barındırılan dijital cüzdanlara taşımalarını ve sahip olabilecekleri yenleri şahsî banka hesaplarına yine yatırmalarını talep ediyor.

Coinbase kaydını silerse, şirketin misal biçimde davranması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking