Teknoloji

Datalar, FTX’in “likit” varlıklarının neredeyse likit olmadığını gösteriyor!

Şu anda hasta olan kripto para borsası FTX’in kuşatılmış eski CEO’su Sam Bankman-Fried, platformu kurtarmak için fon aramaya çalışıyor. Tekrar de, fonların yanlış yönetilebileceğine dair telaşlar ortasında bu uğraş karışık hislerle karşılandı.

Veriler, FTX’in “likit” varlıklarının neredeyse likit olmadığını gösteriyor!

Kaiko araştırmacısı Conor Ryder’a nazaran ispatlar, kripto borsasının likit varlıklarının söylendiği kadar likit olmadığını gösteriyor. 16 Kasım prestijiyle Ryder, FTX’in “Likit” varlıklarının %2 teklif derinliğinde olduğunu kaydetti.

Araştırmacı bilhassa, Polkdadot ( DOT ), Pax Gold ( PAXG ) ve TrueUSD’nin ( TUSD ) toplam teklif derinliğinin sırf 7 milyon doların biraz üzerinde olduğuna dikkat çekti, bu da %2’lik bir teklif derinliğine karşılık geliyor ve bu kripto para ünitelerinin ‘muhtemelen likit olmayan olarak sınıflandırılmalıdır.’

“@FT’ye nazaran sıvı olarak sınıflandırdıkları 28 milyon $ DOT, 23 milyon $ PAXG ve 12 milyon $ TUSD tutuyorlar. Bu sabah itibariyle, toplam üç token için %2 teklif derinliği yalnızca 7,1 milyon dolardır ve muhtemelen likit olmayan olarak sınıflandırılmalıdır”

FTX likit varlıklar. Kaynak: Kaiko

477 milyon dolarlık hack gerçekleşmeden evvel , FTX’in 1 milyar dolardan az likit varlığı ve 9 milyar dolarlık borcu vardı. 12 Kasım’da Coffeezilla şunları kaydetti:

“Durum artık epeyce KIYMETLİ ve çok daha makus. Müşteriler muhtemelen hiçbir şey alamayacak.”

Kripto para ünitesi kesimi, bir vakitler en büyük kripto borsası olan FTX’in iflas ilan etmesi ve CEO’sunun istifa etmesi şokunu hâlâ yaşıyor. Sam Bankman-Fried, platformu kurtarmak için fon arıyor; teşebbüs, fonların berbata kullanılabileceği kaygısı nedeniyle karışık hislerle karşılandı.

Dogecoin ( DOGE ) mem kripto para ünitesinin yaratıcısı Billy Markus, FTX’i kurtarmak için fon toplamanın Bankman-Fried’e ‘tekrar muazzam dolandırıcılık yapma’ fırsatı sağlayacağına dair tasalarını lisana getirdi .

Markus’a ek olarak, bir dizi önde gelen kişi Bankman-Fried hakkındaki görüşlerini tartıştı. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu şahıslardan biriydi ve şirketin kurucusuyla yaptığı birinci görüşmenin ” saçmalık sayacını yine çizmesiyle “ sonuçlandığını söyledi.

Başka bir yerde, ferdî finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın muharriri Robert Kiyosaki, Finbold tarafından bildirildiği üzere Bankman-Fried’den “kriptonun Bernie Madoff’u ” olarak bahsetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al