Teknoloji

Dizel araba kullananlara müjde! Motorine dev indirim geliyor!

Bildiğiniz üzere ülkemizde otomobil satın almak kadar ona binmek de epey maliyetli. Daima artan yakıt fiyatlarına yetişmek epeyce sıkıntı. Münasebetiyle kontağı çevirmek de tüketicilerin içinden pek gelmiyor. Lakin son devirlerde yakıt fiyatlarına bir bahar havasının hakim olduğunu söylemek mümkün. Son olarak Cuma günü motorin fiyatlarına 95kuruşluk indirim yapılmıştı. Bugün gelen bir haber ise gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına da yansıyacak bir indirimin muştusunu verdi.

Akaryakıt fiyatlarına bir indirim daha!

Türkiye’deki yakıt fiyatlarında tabir yerindeyse bir bahar havası kelam konusu. Motorin tarafına gelen 95 kuruşluk indirimin sonrasında bu gece yarısından itibaren geçerli olacak halde yeni bir indirimin daha yapılacağı öğrenildi. Pompa fiyatlarına da yansıyacak olan bu indirimin 82 kuruş civarında olması bekleniyor. Böylelikle İstanbul’daki ortalama motorin fiyatlarının 23,89 TL düzeyinden 23,07 TL’ye gerilemesi bekleniyor. Üç büyük kentimizdeki yeni akaryakıt, motorin ve LPG fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Motorin

İstanbul: 23,89 TL
İzmir: 24,07 TL
Ankara: 24,03 TL

Benzin

İstanbul: 20,16 TL
İzmir: 20,32 TL
Ankara: 20,31 TL

LPG

İstanbul: 10,82 TL
İzmir: 10,49 TL
Ankara: 10,78 TL

Peki lakin LPG ve Akaryakıt fiyatlarında rastgele bir indirim olacak mı? Bu sorunun karşılığı şimdilik hayır ancak önümüzdeki süreçte neler olabileceğini kestirmek güç. İndirimin gelmesi de artırımın gelmesi de kimseyi şaşırtmayacaktır. Bu noktada brent petrol fiyatları ile TL’nin dolar ve euro karşısındaki pozisyonu fiyatlar açısından belirleyici etmen olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al