Teknoloji

Doğalgaza bir artırım daha geliyor!

Dünya gazetesinin haberine nazaran, bilgi veren kaynaklar, artırım tekliflerinin Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na iletildiğini açıkladı.

Gelinen basamakta elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 10’un üzerinde bir artırım planlandığı belirtilirken, endüstride üretilen elektrik için de artırım önerildiği fakat sanayi kısmının fiyat artışlarına hassaslığı nedeniyle bakanlığın bu hususta çekinceli olduğu öğrenildi.

Konut doğalgazına artırım geliyor

Konutta doğalgaz tüketimine yapılması planlanan artırımın Ekim ayında beklenmediğine dikkat çekilirken, yapılacak artırımın yalnızca bir tüketim kümesine yüksek oranlı olmaması için dağıtılması ve daha düşük oranlı tutulması tarafında de bir çalışmanın olduğu belirtildi.

Gelinen etapta, elektrik üretimindeki doğalgaza yapılacak artışın mutlaklaştığı, öteki tüketim kümelerine da muhtemel senaryolara nazaran birkaç gün içinde karar verileceği söylenildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/