Teknoloji

E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022’de %60’ın üzerine çıktı!

Şu anda önemli bir düzeltme yaşayan piyasalara karşın, kripto para ödemelerini kabul etmeye istekli perakendecilerin sayısı, e-ticaret kesiminde çevrimiçi olarak yapılan kripto satın alma hacmindeki istikrarlı artışla artmaya devam ediyor.

E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022’de %60’ın üzerine çıktı!

Nitekim kripto para ödeme işlemcisi CoinGate, 4 Ocak’ta yayınladığı araştırma raporunda, “kripto kışı”na karşın 2022’de çevrimiçi süreçler için kripto para kullanımının arttığını keşfetti.

Araştırma, 2022’de CoinGate kullanan tüccarların, yıllık ortalamanın yaklaşık 2,7 katı olan ve 2021’e nazaran %63’lük bir artışı temsil eden 927.294 kripto ödemesi aldığını gösteriyor. Bu sayı, CoinGate’in her 34 saniyede bir fiyatlı kripto para ünitesi siparişi işlemesine muadil.

CoinGate ödemeleri her yıl kripto dahil. Kaynak: coingate.com

Bitcoin, ödeme için en tanınan kriptodur

Araştırma bulgularına nazaran, Bitcoin ( BTC ) 2022 yılındaki tüm süreçlerin yarısından fazlasından yahut %48’inden sorumluydu. Bilhassa, 2021’dekinden %7,6 daha düşük, bu da altcoin ödemelerinin Bitcoin’i marjinal olarak azalttığını gösteriyor. artan süreç sayısına karşın ödemelerde hakimiyet.

USDT, 2022’de %14,8’lik hakimiyetle alışveriş için kullanılan en tanınan ikinci kripto para ünitesi oldu. Bunu Ethereum (%10,9), Litecoin (%9,6) ve TRON (%5,8) izledi.

Piyasadaki genel düşüşe karşın CoinGate, 2022’de 2021’e kıyasla yeni kayıtlı tüccar sayısında %48’lik bir artış gördü. Bu, kripto para ünitesi ödemelerini kabul etmeye istekli işletmeler listesine NordVPN üzere sanayi devlerini de içeriyor.

Kripto ödemelerini benimseyen perakendeciler

Her yıl, perakendeciler tarafından kripto para ünitesi ödemelerini kabul etmek için öne sürülen en tanınan argüman birebirdir: banka hesabı olmayan yahut mahremiyetleri konusunda tasa duyan tüketiciler için hizmetlere erişimin uygunlaştırılması ve bu da sonunda satışların artmasına neden olur.

Modern ödeme işlemcileri, fiat para ünitelerinde süratli ödemelere müsaade vererek kripto fiyat dalgalanması meselesini azalttığından, şirketlerini canlandırmak için yaratıcı teknikler arayan tüccarların kripto ödemelerini uygulamayı düşünmemesi için birkaç neden vardır.

Özellikle Aralık ayında CoinGate CEO’su Justas Paulius, Finbold ile yaptığı özel bir röportajda, kripto para kışı nedeniyle kripto para ünitesi ile ödeme yapma sıklığının değişmediğini, insanların satın alma sıklığını azaltmayıp “biraz” değiştirdiğini ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking