Teknoloji

Ekonomist N. Roubini: ”Binance CEO’su CZ yürüyen saatli bomba”

Binance, Abu Dabi’de kripto saklama hizmetleri sunmak için yasal onay aldıktan sonra, makroekonomist ve bilinen bir kripto eleştirmeni olan Nouriel Roubini, Abu Dabi Finans Haftası (ADFW) 2022’de sahnede kripto para borsasını ve CEO’sunu eleştirdi.

Ekonomist N. Roubini: ”Binance CEO’su CZ yürüyen saatli bomba”

Roubini, konuşmasında, görüntüsü Core Finance’in kurucu ortağı Yagiz Sözmen tarafından 16 Kasım’da paylaşılan Changpeng Zhao ve kripto ticaret platformunun Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) faaliyet göstermesine müsaade verildiğine inanmadığını tabir etti.

“Ne yazık ki, bu ekosistem büsbütün yozlaşmış ve son birkaç haftanın dersi, bu insanların buradan gitmesi gerektiği. CZ Binance’in BAE’de faaliyet gösterme lisansına sahip olduğuna inanamıyorum.”

Açıkladığı üzere, Binance “İngiltere’de yasaklandı” Zhao “ABD Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama, İran’dan 8 milyar dolar soruşturma altında ve o burada bu basamakta ve bu ülkede ikametgahı var.”

Düzenleyici onayın sorgulanması

Bunu akılda tutarak, Roubini şuna inanıyor:

“Düzenleyici dikkatli düşünmeli. O yürüyen bir saatli bomba. Bu ülkeden kovulmalı ve faaliyet göstermesine müsaade verilmemelidir. Üzülerek söylüyorum ki, durumu Sam Bankman-Fried’den daha berbata gidecek.”

Binance’in daha evvel Abu Dabi Global Pazar’da (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu’ndan (FSRA) bir Finansal Hizmetler Müsaadesi (FSP) alarak, finans merkezinin açıkladığı üzere “profesyonel müşterilere saklama hizmetleri” sunmasına müsaade verdiğinden bahsediyordu.

Daha sonra Roubini, Binance CEO’suna saldırdığını inkar etmek ve aktiflikte bulunan kripto dostu kalabalığın bile onun duruşuna katıldığını sav etmek için Twitter’a gitti ve şunları söyledi:

Kripto tenkidinde eksiklik yok

Bu ortada Roubini, dijital varlıkları saadet zinciri olarak kınayan ve sanayi destekçilerinin onları kusursuz bir kıymet deposu olarak görme konusundaki görüşlerini eleştiren kripto para ünitesi sanayisine karşı sert duruşuyla uzun müddettir biliniyor.

2021’in ortalarında, Bitcoin’in ( BTC ) asla “dijital altın” olmayacağını zira ona nazaran hiçbir yararı olmadığını ve kullanım durumlarının bulunmadığını, fiyat oynaklığının onu eksiksiz bir kıymet deposu olarak ortadan kaldırdığını savundu.

O vakitler ekonomist, Finbold’un o sırada bildirdiği üzere , merkez bankası dijital para ünitelerinin ( CBDC’ler ) üstün ve özel kesimde bile daha geniş bir kullanım alanına sahip kriptoları yok edeceğini ileri sürmüştü.

FTX’in çöküşüyle ​​ilgili son olaylar, Roubini ve Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A ) lider yardımcısı Charlie Munger üzere kriptoyu “kısmen dolandırıcılık ve kısmen yanılsama” ve “kötü bir kombinasyon” olarak nitelendiren kripto eleştirmenlerini ateşledi. adam kaçıranlar için âlâ olan bir para ünitesi.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking