Teknoloji

Elektrikli Land Rover Defender için tarih belirli oldu

Mercedes, General Motors ve BMW’den sonra Land Rover da büsbütün elektrikli arabalar için çalışmalarını hızlandırdı. İngiliz outlet Auto Express’in yakın tarihli bir raporuna nazaran Land Rover, 2025’te elektrikli Defender modelini tanıtmak için hazırlıklara başladı.

Elektrikli Land Rover Defender, 2025’te yollarda olacak

Land Rover’ın elektrikli Defender’da hem içten yanmalı motor hem de büsbütün elektrikli aktarma organlarını birleştirebilen yeni MLA platformunu kullanması bekleniyor. Range Rover ve Range Rover Sport’u destekleyen MLA platformu, her iki 2024 yılında araba tutkunların beğenisine sunulacak.

Elektrikli Defender modelinin yaklaşık 300 mil menzile sahip olacağı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Bununla birlikte, mevcut içten yanmalı modelinin güncellenmiş bir versiyonuyla birlikte piyasaya sürüleceği varsayım ediliyor.

Elektrikli Defender, standart versiyondan farklı dingil aralığıyla tanıtılacak. Yeni model, 90 ve 130 olmak üzere iki farklı dingil seçeneğiyle satışa sunulacak.

Elektrikli Defender’ın 100 kWh’lik bataryaya sahip olacağını sav ediyor. Güç aktarma sistemi farkı ve birkaç küçük dış değişiklik dışında elektrikli Defender’ın 2020’den beri satışta olan içten yanmalı motorlu versiyona emsal olacağı belirtiliyor.

Standart Land Rover Defender modeli, ABD pazarında 55.000 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Elektrikli versiyonun 75.000 ila 80.000 dolar ortasında olacağı iddia ediliyor. Şirketin elektrikli Defender modelini Türkiye pazarında satışa sunup sunmayacağı şimdi bilinmiyor.

Siz yeni model hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al