Telefon

Elon Musk Apple’a savaş açtı! İşte an ve an yaşananlar!

Twitter’ı satın aldıktan sonra büsbütün farklı bir idare usulü sergileyen Elon Musk’a bir reaksiyon de Apple’dan geldi. Apple Twitter üzerindeki reklamlarını büyük oranda durdurdu. Esasen son periyotta Twitter’a reklam veren pek çok ismin bu reklamları iptal ettiği biliniyordu. Lakin Apple üzere bir ismin Twitter’ı göz önüne alması işleri değiştirdi.

Gelinen son noktada Elon Musk, Apple’a açık açık savaş açtığını ilan etti. Pekala bu noktaya nasıl gelindi?

Apple sessiz sedasız bir biçimde reklamlarını katıca, Elon Musk Apple CEO’su Tim Cook’u etiketleyerek neler olduğunu soran bir tweet attı. Sonrasında Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan çıkarmakla tehdit ettiğini belirtti.

Elon Musk Apple’a savaş açtı! İşte an ve an yaşananlar!

Son tangoda ise, Apple’a yüzde 30 vergi ödemektense savaşmayı tercih ederim diyen Elon Musk, çok manidar bir tweet atmış oldu.

Peki bu noktadan sonra ne olacak? Bilindiği üzere Musk daha evvel telefon üretebileceğini söylemişti. Bu atağın akabinde Elon Musk’ın Apple’a rakip olmak için yeni bir telefon üretebileceği konuşuluyor. Daha derin senaryo ise Musk’ın Trump’ı destekleyerek bir sonraki seçimde seçilmesini sağlamak. Akabinde da Apple’a ağır yaptırımlar uygulatarak bir biçimde akıllı telefon pazarında parlamak.

Bakalım Elon Musk ve Apple tarafındaki savaşın kazanını kim olacak? Bunu önümüzdeki süreçte görmüş olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al