Teknoloji

Elon Musk artık de Apple’a rakip oluyor! İşte yeni projesi…

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformda kaosa sebep oldu. Ünlü podcast yayıncısı Liz Wheeler tarafından atılan Tweet’e yanıt veren Elon Musk, uygulama mağazaları Twitter’ı yasaklarsa akıllı telefon üreteceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde anket yapan Musk, Twitter’da genel af çıkaracağını duyurdu. Wheeler, Apple ve Google Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkarmaya karar verirse Musk’ın kendi telefonunu yapması gerektiğini tabir etti.

Konu hakkında açıklama yapan Musk, “Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanması durumunda kendi telefonumu üreteceğim.” sözlerine yer verdi. Wheeler, Musk’ın karşılığı akabinde Musk tarafından üretilecek telefon ile ilgili anket oluşturdu.

Ankete katılan 52.707 Twitter kullanısının yüzde 56.2’si, evet seçeneğini işaretledi. Hem Apple hem de Google, mağazalarındaki uygulamaların nefret yahut ayrımcı konuşma, zorbalık, taciz ve müstehcen içerik barındırmasını yasaklayan siyasetlere sahip.

Anlaşmazlık durumunda Apple ve Google’ın Twitter uygulamasını mağazalardan kaldıracağı iddia ediliyor. ABD Kongre Binası’na 6 Ocak’ta düzenlenen hücumun akabinde, Apple ve Google, isyancıların aktifliği planlamasına yardımcı olma rolü nedeniyle Parler’ı uygulama mağazalarından kaldırdığını hatırlatmakta yarar var.

Reuters tarafından rapora nazaran, Twitter’ın en çok etkin olan kullanıcılarının birden fazla platformdan Instagram ve TikTok’a geçti. Analistlere nazaran Musk, Twitter’daki faal kullanıcı sayısını artırmak için toplumsal medya platformundan yasaklanan şahısları affediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking