Telefon

Elon Musk, birinci kere Twitter kullanıcılarının seveceği bir özellik getiriyor

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan bu yana yaptığı değişiklikler nedeniyle kullanıcıları ve çalışanları canından bezdirdi. Ünlü iş insanı, bu sefer tekrar kendi hesabından yaptığı paylaşımla birinci sefer kullanıcıların seveceği bi özelliğin sinyalini verdi. Pekala, bu özellik nedir ve nasıl çalışır? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Twitter Direkt Bildiriler için Uçtan Uca Şifrelem özelliği test ediliyor!

@wongmjane Twitter kullanıcı ismine sahip blog müellifi, bugün toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla şirketin Direkt Bildiriler için Uçtan Uca Şifreleme özelliği üzerinde çalıştığını belirtti. Kelam konusu yenilikle ilgili görsel de paylaşan blog müellifi, Elon Musk’tan “göz kırpan emoji” cevabını aldı.

Elon Musk’ın bu yanıtı vermesi ve Twitter’ı satın almadan evvel Signal ve öteki platformlarda olduğu üzere Uçtan Uca Şifreleme özelliğine sahip olması gerektiğini paylaşması özellik üzerinde çalışıldığını desteklemiş oldu. Bu karşılıklı paylaşımlarının akabinde blog müellifi, tekrar bir tweet atarak toplumsal medyanın bir özelliğe de veda ettiğini paylaştı.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde tekrar yaptığı bir açıklamada paylaşımların altında artık hangi aygıt üzerinden paylaştığını belirten ibarenin kalkacağını söylemişti. Blog muharriri da bir görsel üzerinden bu özelliğin artık toplumsal medya platformunda yer almadığı paylaştı.

Ünlü iş beşerinin, Direkt Bildiriler için Uçtan Uca Şifreleme sistemini getirmesi birçok Twitter kullanıcısı tarafından güzel karşılandı. Toplumsal medya kullanıcıları, platformun bu yenilik sayesinde daha emniyetli olacağını düşünüyor. Zira Uçtan Uca Şifreleme işlevi, bilhassa WhatsApp’tan da bildiğimiz üzere iletilerin üçüncü şahıslar tarafından okunmasını engelliyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter Direkt Bildiriler için Uçtan Uca Şifreleme özelliğinin kullanışlı olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking