Telefon

Elon Musk, Twitter’da af çıkarttı!

Geçtiğimiz günlerde Twitter satın alımını tamamlayan Elon Musk, şirket içerisinde pek çok şeyi değiştirmekten geri durmadı. Çalışanların en az yarısını işten çıkartan ünlü milyarder, kullanıcıları etkileyecek olan kimi kararlar da aldı. İşte detaylar…

Elon Musk Twitter’da genel af ilan etti!

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde eski ABD lideri Donald Trump’ın askıya alınmış olan hesabını Twitter takipçilerine sorup geri açtı. Artık ise site içi genel af yapılıp yapılmamasını ankete açan iş insanı, olumlu karşılığın akabinde pek çok askıya alınan hesabı önümüzdeki haftadan itibaren eski haline getireceğini söyledi.

Spam yapmayan ve kanunları çiğnemeyen hesapları kapsayan affın anketinde, 3 milyon 162 bin kişi oy kullandı. Anket sonucunda evet seçeneği, yüzde 72 ile kullanıcıların bahtını belirledi. Anketin sonuçlanmasının ardından Elon Musk, şu sözleri kullandı:

”Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor.

Halkın sesi, Tanrı’nın sesidir.”

Donald Trump destekçilerinin ABD kongre binasına saldırmalarının akabinde, şiddeti kışkırtma riski taşıdığı gerekçesiyle lider adayının hesabı askıya alınmıştı. Hesabının eskiye dönmesine karşın siteye katılmayan Trump, ”Bunun için geçerli bir sebep göremiyorum.” dedi.

Elon Musk ayrıyeten, rap sanatkarı Kanye West ve toplumsal medya fenomeni Andrew Tate’in de Twitter hesaplarını faal hale getirdi. Fakat ünlü milyarder, 2012’deki 20 çocuk ve 6 yetişkinin öldürüldüğü Sandy Hook saldırısının aldatmaca olduğunu argüman eden Alex Jones’u Twitter’a sokmayacağını söyledi. Musk, hususla ilgili ”Çocukların vefatını para, şöhret ve siyaset için kullanan hiç kimseye merhamet etmeyeceğim” dedi.

Elon Musk, af sürecinin nasıl ilerleyeceği konusunda şimdi bilgi vermedi. Daha öncesinde yasaklanmış hesaplar için bir konsey atayacağını söyleyen Musk’ın bu süreci tam olarak nasıl yöneteceği bilinmiyor.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın af kararı yanlışsız mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al