Teknoloji

Elon Musk’ın bu sefer yüzü güldü!

Tesla, 2022 yılına ait raporunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl sattığı elektrikli araba sayısı ile bir prensip imza atan şirket, bir evvelki periyoda kıyasla yüzde 40 büyüdüğü. İşte Elon Musk’ın elektrikli araba şirketinin başarılarla dolu 2022 yılı.

Büyük muvaffakiyet yakaladı

Tesla, 2022’nin dördüncü çeyreğinde rekor kırarak 405 bin 278 elektrikli araba teslim ettiğini bildirdi. Wall Street beklentilerinin altında kalmış olsa da, 2022’nin tamamında 1,31 milyon model satarak değerli bir muvaffakiyet yakaladığını açıkladı.

Son çeyrekte yayınlanan sayılar, teslimatlarda geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 40’lık bir artışı temsil ediyor. Dördüncü çeyrekte Tesla, 388 bin 131 Model 3 sedan ve Model Y’yi müşterilerine teslim ederken, daha üst sınıf Model S ve Model X ise 17 bin 147 adet satıldı.

Tesla, üçüncü çeyrekte yatırımcılarına gönderdiği açıklamada, “Araç teslimatlarında yıllık ortalama yüzde 50 büyüme elde etmeyi bekliyoruz. Büyüme oranı ekipman kapasitemize, fabrika çalışma süremize, operasyonel verimliliğe ve tedarik zincirinin kapasitesine ve istikrarına bağlı olacak” dedi.

Yüzde 45’ten fazla paha kaybetti

Tesla, yılın son çeyreğinde Çin’deki Covid-19 tedbirleriyle boğuştu, tıpkı vakitte ekonomik sakinliği kırmak için fiyat indirimleri ve promosyonlar uyguladı. Tüm bunlara karşılık son altı ayda şirket payları yüzde 45′ten fazla paha kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking