Teknoloji

En âlâ 10 Cafe Racer şekli motosiklet

Yarışla ilgisi olmayanlar için bu motosikletlere neden Cafe Racers denildiğini merak edebilirsiniz. Pekala, size kısa bir giriş yapayım.

“Kafe yarışçısı” terimi aslında 1950’lerin İngiltere’sinde, gençlerin kafelerde takılıp kimin daha süratli olduğunu görmek için bisikletlerinde kafeden kafeye birbirleriyle yarıştıkları vakit başladı.

Bu buluşmalardan birine mesken sahipliği yapan birinci kafelerden biri Londra’daki Ace Cafe’dir. 1994 yılında, istekli bir şoför olan Mark Wilsmore, kafeyi tekrar açtı ve kafe yarış alt kültürünü yine icat etti.

Bu motosikletler uzun seyahatler için tam olarak uygun değildir, muhakkak bir gaye düşünülerek üretilmiştir: bir yerden bir yere olabildiğince süratli gitmek. Başlangıçta, genç “kafe yarışçıları” kendi motosikletlerini yapmak için farklı motosikletlerden modüller alırlardı, zira bu cins bisikletler yoktu.

Bu hareket İngiltere’de başlamış olmasına karşın, dünya çapında epeyce süratli hareket etti ve bugün hala yaygın olarak tanınan. Onlarca yıl evvel tanınan olan şey, son birkaç yılda tekrar moda oldu.

Kafe yarışı da farklı değil. Bu hobiyi edinmekle ilgileniyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken en âlâ 10 Cafe Racer biçimi motosiklet modeline gelin birlikte göz atalım.

10. Royal Enfield Continental GT 650

9. Ducati Scrambler Cafe Racer

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!