Teknoloji

En süratli interneti kim sunuyor? Sonuçlar belirli oldu

Tüm dünyada en yaygın olan sürat testi firması Speedtest, Türkiye’de en süratli internet sunan şirketleri açıkladı. Taşınabilir internet suratında ise liderlik Turkcell’de. Pekala listenin devamında kimler yer alıyor? Ayrıntılara bakalım.

Mobil internet suratında Turkcell birinci oldu

Speedtest, Türkiye’de mobil internet hızında en yüksek sürat veren şirketleri listeledi. Tabloya göz attığımızda taşınabilir internet suratındaki önderin Turkcell olduğunu görüyoruz. Turkcell, ortalama 52,78 Mbps indirme suratı sunarak, en süratli taşınabilir internet sunan firmalar ortasında birinci oldu.

Listenin devamında ise Türk Telekom’u görüyoruz. Türk Telekom, 28,94 Mbps ile ikinciliği edindi. Üçüncünün ise 16,28 Mbps ile Vodafone’un yer aldığını görüyoruz.

Peki en yüksek sürat sunan internet servis sağlayıcıları (ISS) hangisi?

Speedtest’in paylaştığı tabloya nazaran TurkNet’in internet suratı konusunda birincilik koltuğunda yer edindiğini görüyoruz. Ortalama 55,82 Mbps sürat sunan Turknet, en süratli internet sunan ISS oldu.

İkinci sırada ise ortalama 37,27 Mbps indirme suratı sunan Turksat Kablo yer alıyor. Listenin devamında ise 37,16 Mbps sürat sunan Turkcell, 24,84 Mbps ile Vodafone ve 24,25 Mbps ile Türk Telekom takip ediyor.

Gecikme müddeti açısından TurkNet, sunduğu ortalama 13 ms gecikme mühleti ile sürate ek olarak bu hususta da birinci oldu. Türk Telekom ve Turksat Kablo, 20 ms gecikme mühleti ile sırası ile ikinci ve üçüncü oldu. Listenin devamında ise 21 ms ile Turkcell’in dördüncü ve Vodafone’un 34 ms ile beşinci olduğunu görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al