Teknoloji

Ethereum, DeFi kesiminin neredeyse %60’ına hakim!

Ethereum ( ETH ), merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için takviye geliştiren birinci kripto para ünitesi olduğundan, yaygın olarak merkezi olmayan finans ( DeFi ) sanayisinin öncüsü olarak kabul edilir.

Ethereum, DeFi bölümünün neredeyse %60’ına hakim!

Durum böyleyken, Ethereum kilitli toplam bedel (TVL) açısından DeFi kesimi ortasında yer almaya devam ediyor ve toplam kesimin %57’si 31,14 milyar dolar bedelinde. Finbold tarafından Defi Llama’dan 12 Ekim’de alınan datalara nazaran, Tron ( TRX ) %10,39 ve 5,59 milyar dolar ile ikinci sırada yer alırken, BNB Smart Chain ( BSC ) toplam pahanın %10,01’i ile 5,38 milyar dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Ethereum toplam bedeli kilitlendi. Kaynak: Defi Lama

Ayrıca Ethereum’un 576 ile protokol sayısında önder olduğunu, akabinde 482 ile BSC’nin, üçüncü sırada 319 ile Polygon (MATIC) olduğunu, enteresan bir formda TRON’un on protokolle birinci 10 ortasında onuncu sırada yer aldığını belirtmekte yarar var.

Ethereum protokolleri. Kaynak: Defi Lama

Ethereum ‘internetin temeli’

Özellikle, blockchain firması Consensys’in önde gelen ekonomisti David Shuttleworth, Ethereum’un ( ETH ) artık ‘ internetin temeli ‘ olduğunu öne sürdü, bu, ağı bir Proof-of-Stake’e ( PoS ) geçiren son Merge yükseltmesiyle doğrulanan bir faktör.

Shuttleworth’a nazaran, Ethereum, ağın Visa üzere yerleşik platformlardan daha fazla süreç gerçekleştirme yeteneğine atıfta bulunarak daha fazla işletmeye güç sağlayabilir.

Shuttleworth, “Ethereum, sırf güvenlik ve ona kilitlenen bedel nedeniyle, onu iş yapmak için kullanan insanların itici gücü olacak.” dedi.

Bu yılın başlarında Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, “internetin teminatı haline gelirken” ETH fiyatının artmaya devam edeceğini öne sürdü.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!