Teknoloji

FTX hacklendi mi? 600 milyon dolar bir anda buhar oldu!

FTX yetkilileri, Telegram’da kullanıcılara FTX uygulamalarını silmelerini ve web sitesinden kaçınmalarını söyleyen hack söylentilerini doğruladı.

FTX hacklendi mi? 600 milyon dolar bir anda buhar oldu!

Cuma günü geç saatlerde, kripto şirketi FTX’in cüzdanlarındaki bedelin azalmasına dair çok az ve net olmayan açıklamalar sonrasında 600 milyon dolardan fazla kripto paranın piyasadan silindiği görüldü.

Kısa müddet sonra FTX, resmi Telegram kanalında akına uğradığını belirterek, kullanıcılara yeni yükseltme yüklememeleri ve tüm FTX uygulamalarını silmeleri talimatını verdi.

FTX, “yetkisiz işlemler”den Sonra “hasarları azaltmak” İçin kalan fonları soğuk cüzdanlara taşıdığını söyledi.

“FTX akına uğradı. FTX uygulamaları makus emelli yazılımlardır. Onları sil. Sohbet açık. Truva atlarını indirebileceği için FTX sitesine gitmeyin,” diye yazdı. FTX Dayanak Telegram sohbetinde bir hesap yöneticisi. İleti, FTX Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller tarafından sabitlendi.

Zincir üstü bilgilere nazaran, çeşitli Ethereum tokenlerinin yanı sıra Solana ve Binance Smart Chain tokenleri FTX’in resmi cüzdanlarından çıktı ve 1 inç üzere merkezi olmayan borsalara taşındı. Hem FTX hem de FTX US etkilenmiş görünüyor.
Miller akşamın erken saatlerinde “borsalar ortasında ftx bakiyelerinin konsolidasyonu ile ilgili cüzdan hareketleriyle ilgili anormallikleri araştırdığını” tweetledi.

FTX liderliği tarafından resmi olarak ele alınmayan transferler, görünüşe nazaran kullanıcı fonlarında milyarlarca dolar kaybettikten sonra firmanın resmen, iflas müdafaası için müracaatta bulunduğu gün geldi.

Bu ortada kimi yatırımcılar ise, FTX’in hacklenmediğini, Sam’in, FTX’te kalan son 600 milyon doları da çaldığını sav etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/