Teknoloji

FTX Token neden çöküyor?

İki büyük kripto para borsası, FTX ve Binance ortasında devam eden tartışmalar ve ikincisi 600 milyon dolarlık FTT’yi terk ederken, FTX tokeninin fiyatının ve piyasa pahasının dramatik bir darbe alması şaşırtan değil.

FTX Token neden çöküyor?

20 Kasım’da alınan datalara nazaran, FTT tokeninin fiyatı birebir devirde %20’nin üzerinde düştüğü için FTT’nin piyasa kıymeti 24 saat içinde 2,99 milyar dolardan 2,36 milyar dolara düştü.

Başka bir deyişle, Sam Bankman-Fried’in kripto ticaret platformunun mahallî tokeni, en son CoinMarketCap grafiğine nazaran, tek bir günde %21,07 oranında paha kaybederek, piyasa bedelinden 630 milyon dolar kaybetti.

FTT 24 saatlik piyasa bedeli tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı vakitte FTT, evvelki aya nazaran %28,38 kümülatif düşüşle gün içinde %22,95 ve hafta genelinde %33,95 kayıp manasına gelen 17,33$ fiyattan el değiştiriyor.

FTT 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bunun üzerine, kripto tahlil platformu Coinalyze tarafından belirtildiği üzere, FTT vadeli süreç hacmi de bir erime yaşadı:

FTX’e ne oldu?

Hatırlatma olarak, Bankman-Fried’in resmi olarak iki büyük varlıktan oluşan ticaret imparatorluğunun, FTX kripto borsası ve ticaret firması Alameda Research ortasındaki kontağın Alameda’nın temel olarak FTT tokeninden oluşan finansal datalarında doğrulandığı daha evvel ortaya çıkmıştı.

Bu ifşaya karşılık olarak, Binance CEO’su Changpeng Zhao , şirketin 6 Kasım’da “kitaplarımızda kalan tüm FTT’leri tasfiye etme” kararını açıkladı ve daha sonra devam etti ve 584.828.174 $ kıymetinde 22.999.999 FTT sattı.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!