Telefon

Galaxy S23 serisinin özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı

Samsung bu yılın birinci çeyreğinde yeni akıllı telefon modellerini tanıttı. Satışa sunulan aygıtlar ortasında Galaxy S22 ile Galaxy S22+ olduğu üzere üretimden kaldırılan Note serisini üstlenen bir de S22 Ultra modeli oldu. Bugün ise bir sonrası seri olan Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy S23’ün özellikleri neler?

Samsung şu anda satışta olan Galaxy S22 serisinde 2 farklı tasarım anlayışını benimsedi. Galaxy S22 ve Galaxy S22+ modelleri alışageldiğimiz S serisini yansıtırken Galaxy S22 Ultra‘yı gören herkes birinci bakışta Note 22 olduğunu düşünüyordu.

Fakat önümüzdeki yılın birinci çeyreğinde Türkiye’de de satışa sunulacak Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinde bu iki tasarım anlayışı bir ortaya getirilecek. Dışarıdan bakıldığında hem boyut hem de çizgileri itibariyle bir S serisi olduğunu muhakkak eden aygıtların kamera dizilimi ve tasarımı Galaxy S22 Ultra üzere olacak. Yani rastgele bir kamera adası olmaksızın sadece dışarı sarkan lensleri göreceğiz.

Cihazların panel boyutları selefleri ile tıpkı olacak üzere gözüküyor. Ancak ekranların etrafında bulunan çerçeve kısmı 0.15 mm kadar genişliyor. Bu durumun tek mantıklı açıklaması ise aygıtın içerisine yerleştirilen donanımın Galaxy S22’ye kıyasla yarım santimden daha fazla (0.6 mm) daha büyük olması.

Benzer bir durum Galaxy S23+ için de geçerli. Galaxy S22+ modelinin boyutları 157.4 x 75,8 x 7,6 mm kadarken, Galaxy S23+’ın boyutları 157,7 x 76,1 x 7,6 mm olacak. Yani aygıtın kalınlığı yeniden birebir kalırken çerçeveleri her istikametten 0.15 mm daha kalın olacak.

Bir başka dikkatleri çeken ayrıntı ise ortaya çıkan render görsellerine ve görüntüsüne baktığımız vakit akıllı telefonun rastgele bir yüzeyinde SIM girişi gözükmüyor. Hasebiyle Apple’ın iPhone 14 serisini ABD ve kimi başka ülkelerde sadece e-SIM takviyeli satışa sunma siyaseti Android tarafına da yayılacak üzere duruyor.

Cihazların biraz daha teknik ayrıntılarına bakacak olursak, şimdi kesin olmamakla birlikte tüm serinin tıpkı selefinde karşılaştığımız üzere Qualcomm işlemcilerini kullanması bekleniyor. Bu noktada ise tek tercih Snapdragon 8 Gen 2 olacaktır. Ancak Samsung birtakım pazarlar için bir istisna yaparak kendi işlemcilerine de yer verebilir. Bu durumda ise Exynos 2300’ın kullanılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!