Teknoloji

Global nüfusun sadece %0,5’i Bitcoin sahibi! Bu ne manaya geliyor?

Bitcoin ( BTC ), ayı piyasasından çıkma teşebbüsleriyle 2020 pandemi devrinden bu yana birinci sefer ortaya çıkan istikrarlı bir galibiyet serisi yaşıyor. Bitcoin sağlam bir ralli oluşturmaya çalışırken, en son bilgiler tokeni elinde tutması beklenen kişi sayısının da arttığını gösteriyor.

Küresel nüfusun sırf %0,5’i Bitcoin sahibi! Bu ne manaya geliyor?

Bu satırda, Finbold tarafından elde edilen bilgiler, CoinMarketCap datalarına nazaran 13 Ocak prestijiyle eşsiz Bitcoin sahiplerinin toplam sayısının 43.540.424 olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yedi günlük eşsiz sahipleri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Worldometer bilgilerine nazaran, mevcut Bitcoin sahiplerinin sayısı, yayın tarihindeki 8.010.885.391 olan global nüfusun yaklaşık % 0,54’ünü temsil ediyor. Bu nedenle, global olarak her 184. kişinin potansiyel olarak bir ölçü Bitcoin’e sahip olduğu sonucuna varılabilir.

Ek olarak, Ağustos 2022’de yayınlanan evvelki bir Finbold raporu , o sırada dünya çapında her 226. kişinin Bitcoin’e sahip olduğunu ve bedelinin 1 ABD Doları ile 99,99 ABD Doları ortasında olduğunu belirtiyordu. Bununla birlikte, birtakım durumlarda (önceki raporumuzda olduğu gibi) tek bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olabileceğini not etmek değerlidir.

Bitcoin sahipliği ve ayı piyasası

Bitcoin şu anda haftalarca süren yatay ticaretin akabinde ayı piyasasından çıkmak için yol alıyor. 2022’de varlık rekor düzeylere düştü ve potansiyel olarak tabandan alım yapan yeni yatırımcıları cezbeden bir bölge. Birden fazla durumda, bir fiyat düşüşü, birinci kripto para ünitesinin geleceğine inanan yatırımcılara, kaçırma korkusu ( FOMO ) devreye girdiğinde birikim yapma fırsatı sunar.

Son yıllarda Bitcoin’in benimsenmesine, varlığın devalüe edilmiş lokal para üniteleri için mümkün bir tahlil üzere somut yararlar sunduğu gelişmekte olan ülkeler yardımcı oldu. Ülkelere kıymetli bir enflasyon hakim ve Bitcoin muhtemel bir riskten korunma aracı olarak öne çıkıyor.

Örneğin, Bitcoin’in yüksek enflasyon ve birçok global para ünitesinin devalüasyonu ortamında faaliyet göstermesiyle, BTC , varlığı verimli süreçler, servetin korunması, e-ticaret için kullanılmasının yanı sıra arbitrajdan kar elde etmek için bir hedge olarak gören bir yatırımcı akışı kaydetti. ve havaleler. Hakikaten de, kripto savunucuları, bu faktörlerin varlığın benimsenmesine yardımcı olma mümkünlüğünün yüksek olduğunu savunuyorlar.

Özellikle, artan sayıda Bitcoin sahibi, birinci kripto para ünitesinin benimseme eğrisinin durumunu vurgulamaktadır. Bu çizgide, sahip değişiklikleri, Bitcoin’in çok aranan ana akım benimsemeye hakikat ilerlemesini gösterir.

Bitcoin’in potansiyeli, evvelki bir Finbold raporunda , varlığın blok zincirinin , sakin piyasalara karşın 2022’de 8 trilyon doları aşan süreçlere karşılık geldiğini belirterek daha da vurgulanıyor.

Bitcoin sahipliğinde ilerleme kaydedilmesine karşın, yörünge hala yol boyunca yatırımcı itimadını etkileyen çeşitli pürüzlerle karşı karşıyadır. Sahiden de, kripto piyasası hala oynaklık açısından belirsizlikle karşı karşıya olduğundan, potansiyel yatırımcılar muhtemelen çitin üzerinde kalacaktır. Ayrıyeten, düzenleyici inceleme, varlığın tam olarak benimsenmesinin önünde kıymetli bir pürüz olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al