Teknoloji

Goodyear kuru fasulye ve pilavdan lastik üretti: Yenilenebilir lastikler geliyor!

Goodyear Tire & Rubber Company, %90 oranında sürdürülebilir gereçlerden oluşan bir lastik üretmeyi başardı. Bu lastik Ulaştırma Bakanlığı’nın (DOT) onayını da alarak kullanılabilir olacak. Goodyear, %70 sürdürülebilir lastiğin CES 2022’de birinci sefer tanıtılmasından 12 ay sonra, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) bu oranı %20 daha arttırarak geliştirdi.

Goodyear, %100 sürdürülebilir lastik yapmaya bir adım daha yaklaşmışken, tıpkı vakitte sergilenen demo modelde lastiğin yuvarlanma direncinin klâsik materyallerden yapılmış olağan bir lastiğe kıyasla daha da düşük tutmayı başarmış. Daha düşük yuvarlanma direnci, varsayımı bir sayı verilmesede yakıt kullanımının azalmasına katkı sağlıyor.

Lastik DOT onaylı olmasına karşın şimdi üretime hazır değil. Goodyear’a nazaran, yüksek hacimli üretim için gerekli ölçeği belirlemek ismine tedarik sorunlarını çözmesi gerekiyor.

Goodyear’ın şov lastiği, 12 farklı doğal gereçten 17 bileşen içeriyor. Goodyear, daha klasik bir lastik yapmak yerine yenilenebilir lastik yapmayı tercih etmiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking