Teknoloji

Google Android 13 ile birlikte kullanıcıların çok seveceği bir özelliği getirecek!

Google, Android 13‘ü geliştirmeye ve yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket yeni özellik sayesinde Android kullanıcılarına kilit ekranındaki kısayolları düzenleyebilme imkânı tanıyacak. İşte ayrıntılar.

Android 13 kişileştirme imkânı sunacak

Google’ın sunduğu başka Android versiyonlarındaki kilit ekranında bulunan kısayollar size tanıdık gelse de ne yazık ki stok Android’deki bu kısayollar düzenlenemiyor. Lakin Google, çok düşünmüş olacak ki “Ya kilit ekranındaki denetimleri de biz kullanıcılara verelim” demiş. Çünkü şirket daha çok kişileştirme seçeneğini Android 13 ile sunmayı hedefliyor.

Android 13’ün geliştirici sürümden alınan ekran görüntüsü

Ekran imgesine baktığımızda şimdilik kişileştirmede ne kullanılacağı gizlenmiş durumda fakat Google’ın bunun üzerinde çalıştığını biliniyor.

Nothing OS’nin yeni sürümünde, kilit ekranındaki kısayollar ayarlar menüsünden değiştirilebilirken, Android ekosisteminde ise maalesef bu yapılamıyor. (Samsung’un kendi orta yüzü hariç) Google, yeni sürümle birlikte kilit ekranındaki kısayolları aktifleştirme tertibini değiştirecek. Twitter‘da Dylan Roussel’in paylaştığı gönderide bunu görmek mümkün.

Xiaomi arayüzünde ise maalesef bu kısayolları istediğiniz formda değiştiremiyorsunuz. Yalnızca makul seçenekleri ekleyebildiğiniz MIUI‘de ilerleyen vakitte yeni özelliğin eklenmesi bekleniyor.

Yeni kişileştirme seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking