Teknoloji

Google Bildiriler, bu bilhassa WhatsApp’a rakip olacak

Google İletiler, son güncellemeleriyle birçok özellik getirdi ve bu halde kullanım tecrübesini düzgünleştiriyor. Son olarak bir toplumsal medya kullanıcısının paylaşımına nazaran Google İletiler, Profil Oluşturma özelliği üzerinde çalışıyor. Pekala, Google Bildiriler için yenilik nasıl görünecek ve nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google İletiler, kendi profilinizi oluşturmak için müsaade verecek

Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görseline nazaran Google Bildiriler, profil oluşturmaya müsaade verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi test kademesinde ve epey yeni olduğu için profil oluşturmayla ilgili çok fazla ayrıntı muhakkak değil.

Yukarıda yer alan görselde Google Mesajlar’ın Ayarlar kısmında yer alacağı görünüyor. Bunun dışında ek olarak profili denetim etmeye yarayacak “Profil Paylaş” üzere seçenekler de yer alacak. Bu özellikler sayesinde profil fotoğrafı eklenecek ve kimlerin görüntüleyebileceği de denetim edilecek.

Herkese açık olarak tercih edilen profillerde gelen bildirinin yanıtlanması halinde karşıdaki kullanıcı, profil bilgilerini görecek. Google Bildiriler için Profil sayesinde bilhassa Android aygıtlar için WhatsApp ile rakip olması bekleniyor. Zira anlık haberleşme platformu WhatsApp, profil oluşturma ve iletileşme konusunda tüm dünyada epeyce tanınan.

Öte yandan Google Mesajlar’a kısa mühlet evvel 100 bireye kadar olan kümeler için uçtan uca şifreleme özelliği de geldi. Uçtan uca şifreleme, daha evvel sırf 21 kişilik kümelere kadar yapılıyordu.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google Bildiriler, yeni özelliğiyle WhatsApp ya da Telegram’a rakip olabilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!