Telefon

Google duyurdu: Android için yeni özellikler yolda!

Android telefonlar hem yazılım hem de donanım olarak gelişmeye devam ediyor. Samsung ve Qualcomm üzere üreticiler donanımlarını büyük ölçüde geliştirirken, yazılımın geliştirilmesinden Google sorumlu. Şirket, Android telefonlar için birkaç yeni özellik duyurdu. Kısa müddet içerisinde kullanıma sunulması beklenen bu özellikler, Android arayüzüne pek çok yenilik getiriyor. Özellikler yavaş yavaş dağıtıma başlayacak.

Yeni YouTube widget’ı ile kolay kullanım

YouTube’un yeni ekran widget’ı yeni Android özelliklerinden birincisi. Bu yeni özellik ana ekrandan bir dokunuşla direkt anasayfaya, kütüphaneye, abonelik kitaplığına ya da kısa görüntülere erişim sağlar.

Doğrudan Google TV’den yayın

Diğer bir yeni özellik ile Google TV uygulamasında akışta bulunan sinemaları ve gösterileri direkt TV’de yayınlamayı kolaylaştırıyor. Bu yenilik ile programlar izlerken öbür seçeneklere göz atmaya devam edilebilir ve aygıt uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir.

Fotoğraflar uygulamasına yeni kolaj stilleri

Google, Fotoğraflar uygulamasına da bir ekip yenilikler getirdi. Eklenen yeni kolaj tarzları için DABSMYLA ve Yao Cheng Design dizayncı takımı ile iş birliği yaptı ve kullanıcılara farklı bir tasarım sunmaya başladı.

Emoji Mutfağı’nda yeni emojiler

Yapılan yenilikler ile birlikte Emoji Mutfağı da artık Gboard aracılığıyla yaratıcı çıkartma kombinasyonlarına sahip.

Android’de yeni okuma modu

Android’deki yeni okuma modu ile görme sorunu olan kullanıcılar kontrast, yazı tipi ve boyutu üzere özelleştirilebilir görüntüleme seçenekleri ve sürat denetimli sağlayabilecekler.

Dijital Otomobil Anahtarı paylaşımı

Dijital otomobil anahtarıyla, sırf telefon kullanarak uyumlu olan otomobiller kilitleyebilir, kilidini açabilir ve çalıştırabilir. Artık dijital otomobil anahtarı Pixel ve iPhone’larda ortak olarak paylaşılabilecek. Otomobile kimlerin erişebileceği görülebilecek ve değiştirilebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking