Teknoloji

Google, internette arama yapma halimizi değiştiriyor

2022 yılında Google’ın Search On etkinliğinde sergilenen değişiklikte, imajların ve görüntülerin artık sekmelerle ayrılmadığı, arama sonuçlarına direkt entegre edildiği görülmüştü.

Google‘ın Mühendislikten Sorumlu Lider Yardımcısı Rajan Patel, hedefin “insanların mevzuları keşfetme halini daha yeterli yansıtacak halde sonuçları düzenlemek” olduğunu söylüyor. Google, ilgili kaynakları bir dizi formatta vurgulama yeteneğinin ötesinde, güncellemenin birebir vakitte sıralamalarda daha aşağıda görünen sonuçların daha pahalı hale gelmesi manasına geleceğini belirtiyor.

Patel, “Geleneksel olarak, beşerler sonuçlarda ne kadar aşağı inilirse, o kadar az alakalı sonuçlar göreceğini düşünüyor. Bu, bir dereceye kadar bir yanılgı değil, fakat her şeyi düşünürseniz, hakikat yanıtı olmayan sorular, keşfedilecek yeni yollar bulmakta inanılmaz derecede yararlı olabilir.”

Kaçınılmaz olarak, bu büyüklükteki bir değişiklik, yayıncıların ve web sitesi sahiplerinin kendi sıralama pozisyonları üzerindeki potansiyel etkiyi merak etmesine neden olacak. SEO perspektifinden sonuçları hakkında bir soruya karşılık olarak Patel, artık tanıdık bir bildirisi yineledi: “En kullanışlı içeriğin kullanıcılar için özgün, yüksek kaliteli ve şimdiki olduğunu düşünüyoruz. Bu değişikliklerle, farklı biçimlerde daha özgün içerik ortaya çıkarmak istiyoruz. Vakit içinde aramada daha güçlü görsel içerik görmeye başlayacaksınız.”

Yeni görünümlü sonuç sayfaları, önümüzdeki aylarda ABD’deki taşınabilir kullanıcılara sunulacak, lakin değişiklik vakti geldiğinde öteki bölgelere ve masaüstü için Google Arama‘ya da genişletilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi