Telefon

Google Pixel Fold yaklaşıyor! çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve dahası

Rekabetin üst seviye olduğu akıllı telefon dünyasının son devirdeki en büyük trendlerinden birisi de katlanabilir modeller oldu. O denli ki birçok akıllı telefon üreticisi, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Katlanabilir akıllı telefon dünyasına şimdi adım atmayan Google, birinci modeli için çalışmalarını sürdürüyor.

Google Pixel Fold, Mayıs 2023’te sahne alacak

Google, uzun bir müddettir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Hal bu türlü olunca aygıta ait sızıntı bilgiler de artmış durumda. Birinci başlarda modelin bu yılın son çeyreğinde gelmesi bekleniyordu. Fakat beklenen gerçekleşmedi ve 2023’e sarktı.


Kaynak: FrontPageTech

Son gelen bilgilere bakılırsa Google Pixel Fold, en geç Mayıs 2023’te tanıtılacak. Bilindiği üzre Google her yılın Mayıs ayında I/O konferansı düzenliyor. O denli ki model, muhtemelen bu aktiflikte tanıtılacak. Aygıtın fiyatı ise bir oldukça yüksek olacak. FrontPageTech’e nazaran Google Pixel Fold, Galaxy Z Fold 4 ile büsbütün birebir fiyat olan 1.799 dolardan sahne alacak.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilen ekran, 1200 nit azamî parlaklık sağkayabilecek. Ek olarak ekranın 120Hz yenileme suratını destekleyeceği varsayım ediliyor. İç ekran, 1840 x 2208 piksel (5:6 en uzunluk oranı) çözünürlüğü destekleyecek. Ekranın 7.58 inç boyutlara sahip olacağı belirtiliyor.

Google katlanabilir telefonunun işlemci koltuğunda, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2’nin yer alması bekleniyor. Ayrıca Pixel Fold’un 12 GB RAM’e sahip olabileceğini ve 128 GB’tan başlayan depolama seçenekleri sunabileceğini belirtelim. Batarya tarafı ise şimdi bilinmezliğini koruyor.

 Android modellerle ilgili haberleriyle ünlü Kuba Wojciechowsk, aygıtın kamera ayrıntılarını paylaştı. Buna nazaran Pixel Fold 64 megapiksel Sony IMX787 ana kamerası, 10 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel ultra geniş kamerası solacak. FrontPageTech, gerideki üç kameranın yanı sıra, Google Pixel Fold’un iki ek 9.5MP kameraya sahip olacağını bildirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al