Telefon

Google, Pixel telefonlar ile rekor kırdı!

Pixel 7 serisi akıllı telefonların lansmanına yalnızca birkaç saat kala yeni bir rapor Googe’ın muvaffakiyetini gözler önüne serdi. Google’ın Pixel serisinden bugüne kadar yaklaşık 30 milyon akıllı telefon sattığı ortaya çıktı.

Haber, güvebilir bir kaynak olan Vlad Savov’dan geldi. Yeni datalara nazaran, Arama Motoru devi şimdiye kadar on milyonlarca telefon satmayı başardı ve 2022 amiral gemisi modelleri Pixel 7, satışları artık 30 milyonu aşacak.

Hatırlatmak gerekirse Pixel serisi akıllı telefonların satışları, Pixel 3a modelinin piyasaya sürülmesinin akabinde 2019’da hakikaten artmaya başladı. Birinci orta sınıf telefonu ile şirket, bir yılda 2 kat büyüme elde etmeyi başardı ve tek bir yılda 7 milyon adetin üzerinde satış yapmayı başardı.

Google, Pixel telefonlar ile rekor kırdı!

Şimdi, IDC raporu kesin satış sayısının son altı yılda satılan yaklaşık 27,6 milyon adet Pixel telefon olduğunu bildiriyor. Bu, temel olarak Google’ın her yıl yaklaşık 4,6 milyon telefon sattığı manasına geliyor. Bununla birlikte, kimi yıllar açıkça markanın başkalarından daha fazla muvaffakiyet elde ettiği de ortaya çıktı. Fakat genel olarak, bu sayı, sırf 2021 yılında dahi Google’un elde ettiğinin 10 katını sevk eden Samsung Electronics üzere pazar başkanlarıyla karşılaştırıldığında hala hayli küçük

Ancak buna karşın, Pixel serisi, son kuşak Pixel 6 serisinin Google akıllı telefon serisi için satış rekoru kırması ile yine yükselişte görünüyor. Artık, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro da merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!