Teknoloji

Google Pixel Watch tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Google’ın uzun vakittir beklenen ve birçok yerde görülen akıllı saat modeli sonunda resmi olarak tanıtıldı. Saatin dizaynını daha evvel Google CEO’sunun kolu da dahil birçok yerde görmemize karşın, özellikleri konusunda net bir bilgimiz yoktu. Tanıtım ile birlikte yeni akıllı saatin özelliklerini öğrenmiş olduk.

Google Pixel Watch neler vadediyor?

Google Pixel Watch, 41 mm’lik gövdesi ile karşımıza çıkıyor. 36 gramlık yüke sahip olan akıllı saat yalnızca tek boyutta sunulacak. Yeni akıllı saat hakkında en büyük tenkit ise çerçevesine yönelikti. Tanıtım ile birlikte bu çerçevelerin daha evvel sızdırılan görsellere nazaran çok daha ince olduğunu en baştan belirtmekte yarar var.

Always on Display özelliğine sahip olan saatin ekranının azamî parlaklığı ise 1000 nit olarak açıklandı. Google’ın yeni akıllı saati 320 PPI kıymetinde 1,6 inçlik AMOLED ekrana sahip. Saatin ekranı ise Corning’s 3D Gorilla Glass 5 ile korunuyor. 50 metreye kadar suya güçlü olarak tasarlanan Google Pixel Watch, birçok renk ve kordon seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Pixel Watch’un gövdesinin altında ise Samsung imzalı Exynos 9110 SoC işlemci bulunuyor. 2 GB’lık RAM kapasitesine sahip olan Pixel Watch ayrıyeten müzük, fotoğraf ve uygulamalar için 32 GB’lık bir depolama alanına da konut sahipliği yapıyor.

294 mAh’lık bataryaya sahip olan Google Pixel Watch, 24 saate kadar pil ömrü vadediyor. Lakin bu müddetin kullanım durumuna nazaran değişebileceğini hatırlatalım. Akıllı saatin bataryasını ise 80 dakikada USB-C manyetik şarj aygıtı ile büsbütün doldurmak mümkün. Saatin bataryasını 0’dan yüzde 50’ye çıkarmak için ise 30 dakika gerekiyor.

Google, yeni akıllı saatinde kandaki oksijen düzeyini ve kalp atış suratını ölçmek için sensörlere yer veriyor. Bunun yanı sıra yeni Pizel Watch’da EKG görüntüleme özelliği de bulunuyor. Yeni saatte ayrıyeten düşme algılama ve acil durum sistemi de yer alıyor. Uyku izleme özelliği de her akıllı saat üzere Pixel Watch’da da yer alıyor.

Google yeni akıllı saati için ise 350 dolarlık bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Rakipleri ile karşılaştırmak gerekirse Apple Watch 8, 400 dolar; Samsung Galaxy Watch 5 ise 330 dolarlık fiyatlara sahip. Pekala siz Google Pixel Watch hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!