Telefon

Google Play Store yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor

Mobil işletim sistemi dünyasının en kıymetli iki isminden biri olan Android, rakibi iOS ile giriştiği amansız çabasına devam ediyor. Her ne kadar kullanım oranlarına baktığımız vakit iOS’a kıyasla çok daha yüksek bir kullanım oranına sahip olsa da kelam konusu kategoriler stabilite ve sürat olduğunda hala iOS’un önde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Google tarafından yakın vakitte platform için getirilecek iki yeni özelliğin, kullanıcılar tarafından bir oldukça sevilmesi bekleniyor.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, belirtilen güncelleme sonrasında artık mağazadan bir uygulama indirecek olan kullanıcılar, kelam konusu süreçlerinin durumunu denetim etmek için uygulamaya gitmek zorunda kalmayacak. Bunun yerine uygulamanın yüklenme basamağını gösteren bir baloncuk ortaya çıkacak ve süreç hakkında kullanıcıları bilgilendirecek.

Google Play Store yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor

Öte yandan Google’ın üzerinde çalıştığı ikinci özellik çok daha yararlı üzere görünüyor. Buna nazaran artık rastgele bir uygulamayı büsbütün silmek yerine arşivleme seçeneği kullanılabilecek. Arşivlenen uygulama telefondan yeniden artık olduğu üzere büsbütün silinecek olsa da bütün data tabanı Google’da kalmaya devam edecek ve kullanıcılar diledikleri vakit bu uygulamaları mağazadan geri yükleyebilecekler. Tabi bu senaryoda başta kullanıcı bilgileri olmak üzere hiçbir datanın kaybolmayacağını ve uygulamanın güya hiç silinmemiş üzere kullanılmaya devam edilebileceğini de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking