Teknoloji

Google Stadia Kapatılıyor

Google tarafından Stadia isimli oyun akış hizmetinin sona erdirilmek istendiği bir müddettir konuşuluyordu. Sonunda mevzuyla ilgili resmi açıklama geldi. Google, paylaştığı bir blog gönderisi ile 2019 yılının sonlarında hayata geçirdiği servisi kapatacağını açıkladı.

Stadia Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Phil Harrison., “Stadia’nın tüketiciler için oyun akışına yaklaşımı güçlü bir teknoloji temeli üzerine inşa edilmiş olsa da kullanıcılardan beklediğimiz ilgiyi göremedi. Bu nedenle Stadia akış hizmetimizi sona erdirmeye başlamak için sıkıntı bir karar verdik.” dedi.

Oyuncuların oyun kütüphanelerine yalnızca 18 Ocak 2023’e kadar erişebilecekleri söz ediliyor. Google, Google Store’dan satın alınan Stadia Controller, Founders Edition, Premiere Edition ve Play and Watch with Google TV paketleri üzere tüm donanımların yanı sıra Stadia mağazasından satın alınan tüm oyun ve indirilebilir içeriklerin geri ödemesini yapacağını söylüyor. Stadia Pro abonelik ödemeleri ise geri ödeme sürecinin bir modülü değil.

Diğer taraftan Google, teknolojinin şirketin YouTube, Google Play ve artırılmış gerçeklik üzere başka kısımlarına ve başka ortakların üçüncü taraf gayretlerine uygulanabileceğini umuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!