Teknoloji

Google, SwiftKey Uygulamasına Erişim Mahzuru Verecek

Microsoft’un en kıymetli taşınabilir uygulamalarından biri olan SwiftKey, Google ve Microsoft’un son günlerde patlak veren servis savaşında Google’un yeni kozu oldu. Google’un kullanıcılarına attığı e-posta ile 15 Temmuz 2019 itibariyle, Google hesaplarının uygulama ile kullanılamayacağını duyurdu.

Google’ın bu kararı almasının arkasında iki değerli sebep bulunuyor; güvenlik ve Microsoft ile çekişme. Microsoft daha birkaç gün evvel Slack üzere kendine ilişkin uygulamalarda Google servislerinin (örnek Google Docs) kullanılmasını yasakladı. Google ise süratli bir karşılık ile Microsoft’un en tanınan Android uygulamalarından birinin önüne taş koymuş oldu.

Diğer kıymetli bir sebepse elbette güvenlik. Siz bir Android telefona SwiftKey yüklemek istediğinizde bu uygulamanın kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere çok değerli bilgilere erişebileceği uyarısı verilir. Microsoft her ne kadar bu bilgi akışının aygıt içerisinde depolandığını söz etse de, Google bu açıklamayı kâfi bulmuyor. Ayrıyeten SwiftKey’in Huawei üzere kimi Çinli markaların telefonlarında varsayılan klavye uygulaması (hatta silinememesi) olarak kullanılması tartışmayı tetikleyen nedenler ortasında görülüyor.

Google’un kullancılarına yolladığı e-postayı çabucak aşağıdan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi