Teknoloji

Google yeni bildiri uygulaması ile Apple’ı şok edecek

Apple şefi Tim Cook kısa mühlet evvel, şirketin ‘yeşil balonlar’ iletileşme tecrübesini yakın vakitte düzeltme planı olmadığını, fakat Google’ın özellik eklemelerinin iOS ve Android ortasındaki iletileşme birlikte çalışabilirliğini güzelleştirdiğini açıkça belirttmişti. Bu yılın başlarında, Bildiriler uygulaması için iMessage yansılarını emoji olarak göstermesine müsaade veren bir güncelleme yayınladı. Daha yakın vakitlerde, iPhone kullanıcılarından gelen SMS metinlerine emoji reaksiyonlarıyla tepki verme özelliğini de başlattı.

Meşgul küme sohbetlerinde gezinmeyi kolaylaştırmak için, uygulama yakında kullanıcıların RCS etkinleştirildiğinde ferdi iletilere cevap vermesine müsaade verecek. Bu, önümüzdeki haftalarda yayılmaya başlayacak. Google, Sesli İleti Kopyalama özelliğine erişimi de genişleterek Pixel 6, Pixel 6A, Pixel 6 Pro, Samsung Galaxy S22 ve Galaxy Fold 4‘e sahip şahıslara bunun yerine sesli iletinin içeriğini okuma seçeneği verdi. Bu özellik, makine tahsilini kullanarak sesli bildirileri otomatik olarak metne dönüştürüyor ve daha evvel sadece Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için mevcuttu.

Google yeni bildiri uygulaması ile Apple’ı şok edecek

Bir öteki yeni özellik de, direkt Bildiriler uygulamasından hatırlatıcı eklenmesi. Doğum günleri ve yıldönümleri için hatırlatıcı ayarlayan kullanıcılar, uygulamayı açtıklarında bir bildirim alacaklar. Buna ek olarak, uygulama artık kıymetli bilgileri takip etmek yahut Meet aramalarını planlamak ve uygun olduğunda Takvim aktiflikleri oluşturmak için bir bildiriye “yıldız eklenmesini” önerecek.

Google ayrıyeten Mesajlar’a uygulama içi bir YouTube oynatıcı verdi, böylelikle kullanıcılar platformdaki bir görüntüye irtibat gönderdiğinde kullanıcılar uygulamadan çıkmak zorunda kalmayacaklar. Kullanıcıların birtakım ülkelerde uygulama içinden Arama ve Haritalar’daki işletmelerle sohbet etmesine imkan tanıyan özelliği de test ediyor.

Son olarak Google, “bugünün çağdaş iletileşme tecrübesini daha âlâ yansıtmak” ve Google’ın öbür uygulamalarıyla daha uygun ahenk sağlamak için Bildiriler, Telefon ve Şahıslar simgelerini de güncelliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!