Teknoloji

Herkesin gözü önünde elini kolunu sallayarak Apple mağazasını soydular

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen soygun ve yakalanma manzaralarına artık hepimiz alıştık. Fakat Kaliforniya’da bulunan bir Apple Store mağazasında meydana gelen soygun imajları, herkese “bu kadar da olmaz” dedirtti.

Güpegündüz bir saatte elini kolunu sallayarak Apple Store’a giren iki hırsız, bir anda mağazada bulunan akıllı telefon ve tablet modellerini stantlardan sökerek yanlarında getirdikleri çantalara koymaya başladı. Olay karşısında soğuk kanlılığını koruyan mağaza çalışanları bu enteresan soygunu uzaktan seyretmekle yetinirken, çalışanlar mağazanın içerisinde bulunan müşterileri hırsızlardan uzaklaştırmayı da ihmal etmedi.

Herkesin gözü önünde elini kolunu sallayarak Apple mağazasını soydular

Soygun sırasında hırsızlara müdahale edilmemesini isteyen mağaza çalışanlarının bu halleri bir oldukça şaşırtırken, aslında bu durumun temel sebebi Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada gizli. Amerikalı teknoloji devi, mağazada gerçekleşen soygunlara mağaza çalışanları tarafından hiçbir formda müdahale edilmemesi istenmişti.

Ancak tekrar de elinde rastgele bir silahı olmayan soyguncuların bu davranışları karşısında hiçbir şey olmamış üzere uzaktan izlemeyi tercih eden çalışanların bu halleri kimi çevrelerce reaksiyonla karşılandı. Yapılan açıklamaya nazaran hırsızlar kendilerine müdahale edilmesi durumunda fizikî şiddet göstereceklerine karşı mağaza içindekileri uyarmış ve anlaşılan bu ikaz da ziyadesiyle karşılık bulmuş.

Son olarak kamera imajlarından kimlikleri tespit edilen soyguncuların 35 bin dolarlık aygıt çaldığı açıklanırken, söz konusu iki şahsın yakalanması için çalışmalara başlanıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking