Teknoloji

Honda Civic’de zamlanan arabalar kervanına katıldı

Otomobil dünyasıyla ilgili son vakitlerde yaptığımız haberlerin odak noktasını artırımlar oluşturuyor. Ülkemizde faaliyette bulunan çabucak her araba üreticisi, neredeyse satış fiyatlarını her ay sistemli olarak arttırıyor. Ortada bu durumun istisnaları yaşansa da, aylık fiyat güncellemesi uygulaması genelde pas geçilmiyor. İşte Japon araba devi Honda, tanınan orta segment arabası Civic’i hem Ağustos hem de Eylül ayında tıpkı fiyattan satarak, fiyat artışlarını biraz olsun dizginlemek istemişti, lakin Ekim ayında büyü bozuldu ve fiyatlar bir defa daha üst istikametli olarak güncellendi.

Japon araba devinin internet sitesinden paylaştığı yeni fiyat listesine baktığımız vakit, Eylül ayında 749.300-TL’den satılan 1.5 Litre Turbo Eco Otomatik Şanzıman Premium paketin fiyatının Ekim ayıyla birlikte 771.800-TL’ye yükseldiğini görüyoruz. Buradan anlaşılacağı üzere, baz pakette yaklaşık 22.000-TL’lik bir fiyat artışı kelam konusu.

Honda Civic’de zamlanan arabalar kervanına katıldı

Eğer biraz daha donanım açısından dolu bir paketi tercih etmek isterseniz, ortadaki bu farkın da arttığını göreceksiniz. Buna nazaran 1.5 Litre Turbo Eco Otomatik Şanzıman Elegance paketinin fiyatı 821.200-TL’den 845.900-TL’ye yükselmiş vaziyette. Yani buradaki fiyat artışı ise yaklaşık 24.000-TL dolaylarında.

Son olarak şayet gözünüzü karartır ve en yüksek donanımlı Civic’i satın almak isterseniz, geçtiğimiz ay 880.200-TL karşılığında alabileceğiniz 1.5 Litre VTEC Turbo Otomatik Şanzıman Executive Plus paketini bu ay 906.700-TL’den alabileceğinizi belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom