Telefon

Instagram, ileti kutusunun arayüzünü değiştiriyor! İşte yeni görünüm

Instagram, aylık bir milyar faal kullanıcıyla en tanınan toplumsal medya platformları ortasında yer alıyor. Toplumsal medya devi, yeni insanları çekmek ya da hali hazırda bulunan kullanıcıların tecrübelerini güzelleştirmek için sık sık yenilikler yapıyor. Instagram’ın bu sefer de bildiri kutusunun arayüzü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Pekala platformun bildiri kutusunun yeni arayüzü nasıl görünecek? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, ileti kutusunun yeni arayüzünü test ediyor!

Sosyal medya devi Instagram, ileti kutusunun arayüzünü tekrar tasarlamış görünüyor. Toplumsal medya platformlarıyla ilgili sık sık haber yapan @hammodoh1 isimli Twitter kullanıcısı hususla ilgili tweet paylaştı. Kullanıcının yaptığı paylaşıma nazaran Instagram bildiri kutusunun üst kısmında yer alan “Birincil, Genel ve İstekler” kısmı kutucuklar içinde yer alacak. Yeni dizaynın, evvelki haliyle çok farkı görünmüyor. Kullanım konusunda rastgele bir değişiklik olup olmayacağı ise şimdilik belgisiz.


Instagram ileti kutusunun test kademesinde olan yeni arayüzü

Şimdilik test evresinde olan yeni dizaynın kararlı sürüme ne vakit geleceği belgisiz durumda. Hatta yeniliğin kesin olarak gelip gelmeyeceği de şimdilik muhakkak değil.

Sosyal medya devi, ek olarak Yayın Sohbetleri üzerinde de çalışıyor. İsminden da anlaşılacağı üzere canlı yayınların imajsız hali olacak yenilik, Twitter Spaces özelliğiyle benzerlik gösteriyor. Instagram ayrıyeten soru etiketlerine görüntü ve fotoğrafla cevap verme işlevini da test ediyor. Bu özellik, kimi kullanıcılar tarafından uzun müddettir bekleniyordu. Fotoğraf ve görüntü cevapları, soru soran kullanıcı tarafından da yayınlanabilecek. Platform bu iki bilhassa kullanıcılar ortasında etkileşimi artıracak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram ileti kutusunun test etabında olan yeni arayüzü nasıl? Niyetlerinizi Yorumlar ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!