Teknoloji

Intel Core i9-13900K yeni rekor kırdı! AMD’yi geride bıraktı

Intel’in Raptor Lake amiral gemisi işlemcisi için rekor denemeleri devam ediyor. Geçen ay 8 GHz’lik sürat aşırtma skoru elde eden işlemci, yeni yapılan testte çıtayı daha üst taşımayı başardı.

Intel Raptor Lake ailesinde yer alan Core i9-13900K, alanında uzman şahıslardan ‘Splave’ tarafından ele alındı ve yapılan testte işlemci 8.2 GHz frekansa ulaşmayı başardı.

Tom’s Hardware‘in raporuna nazaran bu, Intel’in Creator Challenge aktifliğinin bir kesimiydi ve varsayım edebileceğiniz üzere Splave yaptığı testte klasik soğutma sistemini kullanmadı; bunun yerine sıvı nitrojen ile testi gerçekleştirdi

Bu test, Core i9-13900K CPU’yu satın almayı düşünenleri umutlandırmış durumda. 20 Ekim tarihinde satışa çıkacak olan Core i9-13900K, böylelikle Ryzen 7950X’ten daha fazlasını sunacak üzere görünüyor. Elbette gerçek dünya testlerini de merakla bekliyoruz. Lakin kağıt üzerinde baktığımızda, AMD’nin Ryzen 9 7950X şimdiye kadar sıvı nirtojen kullanılarak ancak 7.5 GHz’e yaklaşmış durumda.

Splave, Intel’in Alder Lake işlemci ailesinde yer alan olan 12900K’yı da 7.6 GHz’e çıkarmayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!