Telefon

iOS 16.3 için geri sayım: İşte beklenen yenilikler!

Apple, birçok kullanıcının merakla beklediği yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yayınlanacak güncelleme birçok yenilik içerirken bilhassa son devirde yaşanan kimi sıkıntılara da tahlil getirilmesi planlanıyor. İşte iOS 16.3 güncellemesinin getireceği yenilikler.

iOS 16.3 ile iPhone 14 ekran hatası düzeltiliyor!

Apple’ın iOS 16.3 yazılım güncellemesi, kullanıcıların yaşadığı kimi problemlere odaklanacak üzere görünüyor. Bilhassa iPhone 14 serisinde yaşanan Acil SOS davetlerinin kazara tetiklenmesi kusuru, birçok kullanıcı için can sıkıcı oldu. Gelecek güncelleme ile bu sorunun düzeltileceği belirtiliyor.

Elbette birçok kullanıcı için en kıymetli durum ise iPhone 14 Pro Max’lerde oluşan ekran yanlışının giderilecek oluşu. Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medyada Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı telefon açılırken ekranda yeşil ve sarı yatay çizgiler oluştuğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Akabinde çok sayıda kullanıcı misal sıkıntıları yaşadıklarını açıkladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir notta sorunun bir donanım açığından kaynaklandığını ve tahlili üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Apple, sorunu çözmek için yakında bir iOS güncellemesinin yayınlanacağını doğrulamıştı. iOS 16.3 ile bu sorunun ortadan kalkacağı duyuruluyor.

Müzik çalma ve CarPlay tarafından verilen isteklerle ilgili olarak Siri’de birtakım sıkıntıların yaşandığı şikayetleri de artmıştı. Şirket yeni güncelleme ile bu sıkıntıya da el atıyor. Öte yandan iOS 16.3’ün önümüzdeki haftadan itibaren içinde kademeli olarak dağılması planlanıyor.

Yeni iOS güncellemesinde sunulan bir öteki yenilik ise Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları oldu. Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, iki faktörlü kimlik doğrulama sırasında fizikî bir güvenlik anahtarı sunuyor. Bu güvenlik anahtarı Apple Kimliği hesabınıza diğer bir güvenlik katmanı eklemenize imkan tanıyacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking