Telefon

iOS 16 ile birlikte sunulan yeni CarPlay özellikleri!

Apple, WWDC 2022 sırasında yeni kuşak CarPlay’i tanıttı. Bilgi-eğlence sistemi ekranı, gösterge paneli denetimlerinin ve daha fazlasının büsbütün CarPlay denetimine geçmesi heyecan yaratmıştı. Hayli beğeni kazanan CarPlay güncelleme ile birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

CarPlay yeni özelliklere kavuşuyor

Apple daha evvel yemek siparişi, park etme ve KONUT şarj uygulamaları üzere özelliklerin iOS üzerinden kullanılmasına imkan sağlamıştı. Artık ise ise iOS 16 uygulama takviyesi iki farklı kategoride daha kendisini göstermeye başladı.

Yakıt doldurma ve sürüş planları özellikleri iOS 16 ile birlikte kendisine yer buluyor. Deponuzu doldurmanıza yardımcı olan, size yol bilgileri, geçiş fiyatı takviyesi, cazibeli yardımı ve daha fazlasını sağlayan bu hizmetler artık CarPlay kullanıcılarına sunuluyor.

CarPlay’e gelen öbür iki değişiklik ise rastgele bir güncelleme gerektirmiyor. Apple, yapılan yenilikler ile birlikte Siri kullanılırken iletileşme akışını hızlandırmış durumda. Şirket ayrıyeten Podcasts uygulaması kitaplığını da genişletti.

iOS 16’da Siri üzerinden inceleme yaptıktan sonra otomatik olarak bildiri gönderme seçeneği bulunuyor. Konuşmayı metne dönüştürme özelliği beklendiği üzere çalışırsa bu özellik CarPlay’de de verimli bir halde kullanılabilir. İleti düzenlemesi yapılacağı vakit, CarPlay bildirinizi gözden geçirmeniz için düzenleme seçeneğini de ortaya koyacak.

Apple ayrıyeten iOS 16 ile CarPlay’de Podcasts uygulamasının daha fazla özelliğini kullanıma sunuyor. CarPlay’deki evvelki Podcasts uygulaması Artık Dinliyor özelliğine odaklanıyordu, lakin hakikat podcast kısmını bulmanın öbür yolları için iPhone uygulaması gerekiyordu. iOS 16’dan başlayarak, kullanıcılar indirilen yahut kaydedilen kısımları de artık bulabilecekler. Açık ve koyu mod takviyesine sahip üç yeni duvar kağıdı seçeneği de gelen yenilikler ortasında.

CarPlay ilerleyen devirde yeni özelliklere kavuşarak Apple’ın arabası için de kıymetli bir gelişme olarak karşımıza çıkacak. Pekala siz iOS 16 ve sunulan yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking