Telefon

iPhone 15 ailesi, Apple’ın beğenilen teknolojisine sahip olacak

Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde dinamik ada özelliğiyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Sızdırılan bilgilere nazaran şirket, tüm iPhone 15 modellerinde dinamik ada teknolojisini kullanacak.

Dinamik ada, tüm iPhone 15 modellerinde kullanılacak

Pro Max modelinin yerini alacak iPhone 15 Ultra’nın materyal maliyetinin 100 dolara kadar artacağı geçtiğimiz aylarda ortaya çıktı. Ünlü analist LeaksApplePro, “ABD pazarında en kıymetli iPhone modelini göreceğiz. Artan üretim maliyetleri ve şirketin bankadaki parasını değersizleştiren enflasyon maliyetleri de etkiledi.” tabirlerine yer verdi.

Bloomberg’in haberine nazaran Apple, dört modelde de dinamik ada ile karşımıza çıkacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanacağı belirtilen şirket, iPhone 15 serisinde Type-C teknolojisine yer verecek. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses açma/kapama tuşlarının da taptic engine teknolojisine sahip olacağını belirtmekte yarar var.

Bir başka sızıntı ile iPhone 15 ailesinin bataryası ile ilgili. Apple, aygıtlarında pil değiştirme maliyetlerini artırıyor. Artan gereç maliyetleri nedeniyle Apple, AppleCare aracılığıyla aygıtlarında pil değiştirme fiyatlarında az görülen bir artış planlıyor.

Sızdırılan bilgilere nazaran Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ProMotion ekran teknolojisine yer vermeyecek. LTPO ekran teknolojisinin de iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde kullanılmayacağını belirtmekte yarar var.

Sİz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking