Telefon

iPhone 15 hakkında yeni tasarım iddiası!

Henüz iPhone 14 modellerinin tanıtımının üzerinden yalnızca 2 ay geçmesine karşın iPhone 15 hakkında savlar gelmeye başladı bile. Şimdiye kadar Apple’ın yeni akıllı telefonu hakkında birçok teknik ve tasarım argümanı ortaya atılmış durumda. Yapılan yeni tez ise telefonun çerçeveleri hakkında.

iPhone 15 ile köşeli dizayna veda edebiliriz

iPhone 14 ile birlikte kimi kullanıcılar hayâl kırıklığı yaşarken iPhone 15’ten sie beklenti hayli büyük durumda. Hâl böyleyken iPhone 15’ten büyük tasarım değişiklikleri beklenirken, Apple daha evvel sunduğu çerçeve dizaynını tekrar hayata geçirebilir.

ShrimpApplePro isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan sav görsellerle de açıklanmış durumda. Buna nazaran, önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 15, iPhone 14’ün köşeli çerçeveleri yerine yuvarlak formlu bir çerçeve tasarımı ile karşımıza çıkacak.

Yuvarlak formlu kenar tasarımı ile iPhone 15, Apple’ın son devirdeki tasarım lisanından vazgeçmesi manasına geliyor. Apple son olarak iPhon 11 modelinde yuvarlak dizaynlı köşe ve kenar dizaynına gitmişti. Ayrıyeten iPhone 5c de bu mevzuda farklı bir örnek olabilir.

Tüm bunlarla birlikt yeni telefonun titanyum bir kasaya sahip olacağı da gelen bilgiler ortasında. Apple böylelikle iPhone 15 ile birlikte büyük bir değişikliğe gidebilir. Zira daha evvel kavisli kenarlara sahip titanyum çerçeveli bir iPhon ile karşılaşmamıştık.

Tüm bu argümanlar ile birlikte yeni kuşakta iPhone 14’ten epeyce farklı bir dizaynla müsabakamız olası görünüyor. Apple’ın bu tasarım lisanını sonraki modellere de aktararak yeni bir jenerasyon yaratabilir. iPhone 15’in bunların yanı sıra USB-C girişi ve daha fazla RAM üzere yeniliklere de mesken sahipliği yapması bekleniyor.

Apple, hayli reaksiyon çeken ve düşük satış sayılarına sahip iPhone 14’ün akabinde iPhone 15 ile tekrar çıkışa geçmeyi planlıyor. Pekala siz yeni iPhone 15 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al