Telefon

iPhone 15’den bir makus haber daha geldi

iPhone serisinin, akıllı telefon dünyasının en kıymetli modellerinin başında geldiği artık tartışmasız bir gerçek. Neredeyse her yeni modeliyle yeni rekorlar kıran serinin son modeli olan iPhone 14’ün tanıtılmasının üzerinden şimdi 1 ay bile geçmedi. Fakat bir Apple klasiği olarak neredeyse yeni modelin tanıtıldığı günü takip eden günden itibaren bir sonraki model konuşulmaya başlandı. İşte bugün ortaya atılan yeni bir argüman da, tekrar serinin bir sonraki modeli olması beklenen iPhone 15’e ait.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bilhassa iPhone 14 hakkında verdiği bilgilerin çok büyük bir kısmının hakikat çıkmasıyla kendisini bir sefer daha kanıtlamış olan Mark Gurman, iPhone 15’e ait epey enteresan bir sav ortaya attı.

iPhone 15’den bir makus haber daha geldi

Teknoloji meraklılarının büyük bir kısmının, Apple’ın TouchID teknolojisini geri getirmesini istediğini biliyoruz. Son olarak iPhone 8 serisiyle gördüğümüz, iPhone X modeliyle ise yerini FaceID’ye kaptırıp bir daha da Apple akıllı telefonlarında göremediğimiz TouchID teknolojisi, aslında Android kanadındaki neredeyse bütün telefonlarda mevcut. Hatta bu telefonların çok büyük bir kısmının da ekran altı TouchID teknolojine geçtiğini söylemek mümkün.

Bununla birlikte Mark Gurman’ın tezlerine nazaran Apple, iPhone 15 modellerinde de bu teknolojiye yer vermeye yanaşmıyor. Şirket her ne kadar bir müddettir ekran altı parmak izi okuma teknolojisi üzerine çalışmalar yapsa da, bu özelliğin iPhone 15’e yetiştirilmeye çalışılması ziyadesiyle maliyetli olacağı için, bu plan şimdilik rafa kalkmış.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi