Telefon

iPhone kullanıcıları bu can sıkıcı kaygıdan kurtuluyor!

Binlerce kullanıcı, tanıtılmasından çok mühlet geçmeyen iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde ortaya çıkan ekran sorunu hakkında yakınıyordu. Toplumsal medya platformlarında bu meseleleri paylaşan kullanıcılar, ekranlarında tuhaf yeşil ve sarı çizgiler gördüğünü sav ediyordu.

Konu hakkında şikayetler artmaya başlayınca bu sorunun varsayım edilenden daha fazla kişiyi etkilediği ortaya çıktı. Bu sırada Apple’ın mevzuyla ilgilenip ilgilenmediği yahut bu sorunun yazılımsal yahut donanımsal kaynaklı olduğu bilinmiyordu. Lakin nihayet teknoloji devinden beklenen açıklama geldi.

Apple, iPhone 14 serisinde görülen ekran sorunu için açıklamada bulundu

Teknoloji devi Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yaşanan bu sorun hakkında uzun müddettir sessiz kalmıştı. Haliyle Apple, ağır yansılara de maruz kalmıştı. Bu sürecin akabinde Apple, sessizliği bozdu ve yatay biçimde olan yeşil ve sarı renkte beliren ekran sıkıntısını kabul etti.

Sorunun kaynağını tespit etmek için çalışmalar düzenleyen Apple, sorun hakkında beklenen açıklamayı şu formda yaptı:

“iPhone 14 Pro‌ serisi kullanıcıları ‘telefonlarını açtıklarında yahut kilidini açtıklarında, ekranda kısa bir müddet için yatay çizgilerin yanıp söndüğünü’ görebilir. Apple bu sorunun farkında ve yakında sorunu çözecek bir yazılım güncellemesi sunacak.”

Apple’ın bu açıklamasının ışığı altında iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin ekranlarında yaşanan yatay çizgi probleminin Apple’ın bir sonraki iOS 16.2.1 güncellemesinde çözüleceğini düşünüyoruz.

Teknoloji devi şu anda iOS 16.3 sürümünü test ediyor. Bu sürümün ilerleyen vakitlerde kullanıma sunulacağı bildiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al