Telefon

iPhone’ların Type-C ile kesin olarak tanışacağı tarih belirli oldu

Amerikalı teknoloji devi Apple, dünyanın en farklı ve en özel teknoloji şirketi pozisyonundadır. Apple’ı rakiplerinden ayıran birçok nokta olsa da, akla gelen birinci farklılığı tabi ki yalnızca kendi aygıtları tarafından kullanılan iOS işletim sistemi ve hala aygıtlarının çok büyük bir kısmında bulunan Lightning portudur. Lakin Avrupa Birliği tarafından alınan karar yeterince, Apple eserleri yakında bu özelliğinden feragat etmek zorunda kalacak.

Bilindiği üzere Avrupa Birliği tarafından geçtiğimiz aylarda alınan bir kararla, birliğe üye bütün ülkelerde tek tip data ve şarj portunun kullanılması kararlaştırılmış ve bu portun da USB Type-C olacağı duyurulmuştu.

iPhone’ların Type-C ile kesin olarak tanışacağı tarih aşikâr oldu

Bugün karara ait yapılan yeni açıklamalarda ise, kararın ayrıntıları üzerinde duruldu.

Buna nazaran Birliğe üye ülkelerde, 1 Ocak 2025 tarihi itibariyle USB Type-C portu bulunmayan hiçbir aygıtın satışı yapılamayacak. Bu hayli kritik bir açıklama zira Avrupa Birliği bu tarihten sonra üretilen demiyor bu tarihten sonra hiçbir türlü satışı yapılamayacak diyor. Bu son derece kesin tabirden de anlaşılacağı üzere Apple en makus ihtimalle iPhone 16 modeliyle USB Type-C’ye geçmiş olacak. Tabi şirketin o kadar beklememe ve iPhone 15 ile birlikte USB Type-C’ye geçme ihtimali de var. Hangisinin gerçekleşeceğini ise vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi