Telefon

iPhone’u yasaklayarak gündeme gelen o ülkeden geri adım geldi

Apple, dünyanın en değerli teknoloji markası olmasının bir bedeli olarak, tahminen de en çok davalık olan şirketlerden de biridir. Dünyanın çabucak her bölgesinde en az birkaç farklı şirketle davalık olan Amerikalı teknoloji devi, emsal bir durumu Kolombiya’da yaşıyor. Bu ülkede satışa sunduğu telefonlar için Ericsson tarafından dava edilen ve patent ihlali yaptığı öne sürülen Apple, birinci dava sonucunda haksız çıkınca, Kolombiya’da 5G dayanaklı iPhone satamaz hale gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde görülen itiraz davasında ise Apple için güzel bir karar çıktı ve mahkeme kararın bozularak yine görüşülmesine karar verdi. Tabi bu gelişme sonrası Kolombiya vatandaşları yine iPhone satın alabilir duruma geldi.

iPhone’u yasaklayarak gündeme gelen o ülkeden geri adım geldi

Ancak davanın görülmeye devam ettiğini ve 2023 yılı içerisinde ülke sonları içerisinde 5G takviyeli iPhone satışının tekrar yasaklanabileceğini de hatırlatalım.

Öte yandan patent savaşının tarafları olan Ericsson ile Apple ortasında görüşmelerin devam ettiği bilgisi de geliyor. Her ne kadar Apple, kullandığı patentin Ericsson’un tez ettiği üzere kendi teknolojisi olmadığını ve bu şirketin hak sahibi olduğu teknolojiden çok daha öteki bir eser olduğunu lisana getirse de, tekrar de sürecin tekrar tekrar başa sarmaması nedeniyle muahede yoluna gidebilir. Gerçekten geçtiğimiz yıllarda bu iki şirket farklı ülkelerde karşı karşıya gelmiş ve sonuç çoğunlukla uzlaşma ile neticelenmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking