Teknoloji

İşten çıkartma haberlerine bir yenisi daha ekleniyor

2019 yılının sonlarına gerçek ortaya çıkan ve 2020, 2021 yıllarını kabusa çeviren COVID-19 virüsü, artık yeterliden düzgüne tesirini yitirmiş durumda. Neredeyse sıradan bir grip üzere algılanmaya başlanan bir vakitlerin kabusunun, 2 yıl boyunca dünya ekonomilerine verdiği tahribatın ise uzun yıllar telafi edilmesi sıkıntı üzere görünüyor.

Geçtiğimiz yıl birçok büyük firma, bahsettiğimiz bu ekonomik krizin tesirleri yüzünden hayli problemli süreçlerden geçmiş ve sonuçta sayısı yüzbinleri bulan insan işsiz kalmıştı.

İşten çıkartma haberlerine bir yenisi daha ekleniyor

Facebook, Amazon, Google üzere teknoloji devleri binlerce çalışanıyla yollarını ayırma kararı verirken, bu sürecin 2023 yılında sona ereceği umut ediliyordu. Lakin Amerikalı teknoloji devi Microsoft’tan gelen haber, 2023’ün de pek iç açıcı geçmeyeceğini gösteriyor.

Şirkete yakın kaynaklar tarafından servis edilen son bilgilere nazaran, kısa bir vakit içerisinde Microsoft yaklaşık 11.000 çalışanı ile yollarını ayıracak. Dünya genelinde 200.000’den fazla çalışanı bulunan şirket, bu atakla çalışanı sayısını neredeyse %5 oranında azaltmış olacak. Aslında Microsoft’un pandemi periyodunda neredeyse 60.000 kişiyi bulan işe alımları sonucunda, çalışan sayısının bir epey arttığı ve uzun müddet yeni büyük ölçekli işe alım programının devreye alınmayacağı düşünülüyordu. Lakin işe alım olmaz beklentisi varken, işten çıkarma haberlerinin gündeme gelmesi, 2023 yılının da çok büyük beklentilere mesken sahipliği yapmadığını gösteriyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al