Teknoloji

İtalya, kripto firmalarına denetimsiz onay veriyor!

Birden fazla hükümet ve düzenleyicinin kripto para ünitesi dalına son derece dikkatli ve hatta kuşkucu bir yaklaşım sergilemesine ve bölümde tenkit kazanmalarına karşın, İtalya, topraklarında faaliyet göstermek için onay isteyen kripto şirketlerini öteki ülkelerden daha az incelemeye tabi tutuyor üzere görünüyor.

İtalya, kripto firmalarına denetimsiz onay veriyor!

CoinDesk’ten Sandali Handagama’nın 5 Ekim’de bildirdiği üzere İtalya, Coinbase, Crypto.com ve Binance dahil olmak üzere 73 kripto şirketi için Mayıs 2022’den bu yana nispeten kısa bir mühlet içinde düzenleyici onay aldı.

Bu, bu firmaların artık ülkenin sicilinin bir modülü olduğu manasına geliyor ve bu da İtalyan kara para aklamayla gayret (AML) standartlarına uygun olduklarını gösteriyor. 18 Mayıs’ta başlatılan Moneychangers Registry, finansal aracıların ve kredi komitecilerinin listelerini de tutan kontrol organı olan Organismo Agenti e Mediatori (OAM) tarafından yönetiliyor.

İncelemesiz onay

Bununla birlikte, otorite CoinDesk’e, kayıt defterine eklenen kripto şirketlerinden ilgili bilgileri toplamanın yollarından hala emin olmadığını ve 2023’ten evvel başlamayabileceğini kabul etti.

Başka bir deyişle, kayıttaki kripto şirketleri, İtalya’daki faaliyetlerine devam etmek için OAM’ye kayıtlı olmaları gereken yasal gerekliliğe karşın şu anda denetlenmiyor yahut fon akışları denetim edilmiyor.

Bu uygulamalardan kimilerini ele alan hukuk firması Lexia Avvocati’den Francesco Dagnino’ya nazaran:

“İtalya muhtemelen bildiğim kadarıyla en kolay süreçle yargı yetkisine sahip. Bu yalnızca bir kayıt.”

Listeye eklenmek için başvuran firmalardan şu ana kadar talep edilen tek şart, firma ismi, e-posta adresi, internet adresi, vergi yahut mali kodu ile rastgele bir fiziki faaliyet noktası üzere bilgileri içeren 10 adet bilgiyi sağlamalarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!